Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mennyi GB RAMot fogyaszt egy...

Mennyi GB RAMot fogyaszt egy játékos + plugin, + mód egy Minecraft szerveren ?

Figyelt kérdés
Ha pl egy 2000ezer fős,bw játékmód alapú, moddolt Minecraft szervert hoznék létre, milyen hostot béreljek, ami ezt GB RAMal el is bírja, és szerintetek mennyi lenne?

2023. jan. 7. 12:44
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Egy otthoni gamer PC-nek nem kéne gondot okozzon a dolog. Persze vidikari nem kell bele, egy integrált is elég.
2023. jan. 7. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom, Aternoson hoztam létre egy túlélő szervert, de 4-5 játékostól laggol.... Most a gépem 4GB, de fejlszetem 16GBre.

Viszont máshol azt írták, hogy ha szerverben gondolkodom akkor béreljek hosot, de szamoljam, ki egy player+ plugin és mód mennyi RAMot fogyaszt, és annak fényében, béreljem a szervert. De hogyan lehet mind ezt kiszámolni?

2023. jan. 7. 13:27
 3/9 anonim ***** válasza:
79%
Az eseted függ a modok, pluginok mennyiségétől. Nekem 16gb kevés volt mikor csináltam szerót és fent voltunk rajta 15-20 emberrel. Kb. 3-400 mod/plugin volt.
2023. jan. 7. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
De nyilván ha hostot bérlek, akkor nem az én gépem terhelődik, hanem a szervergép amit bérlek. A kérdés az hogy egy player, és egy plugin és egy mód, mennyi RAMot fogyaszt?
2023. jan. 7. 13:36
 5/9 A kérdező kommentje:
Pl 16GB Ramos szero 23ezer Ft. Ez mennyi játékost és plugint és módot bír?
2023. jan. 7. 13:39
 6/9 anonim ***** válasza:
59%
2 millió fős szerver? Hát persze.
2023. jan. 7. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Gyere, kimatekozzuk együtt. 10embernek, 10 moddal/pluginnal ha van egy világa ami kábé 10gb akkor a ram használat lehet 800megától egészen 1,5gb is, az adott mod/pluginok terhelésének szintjétől.


16gb-s szerver bírni fog több száz embert, több száz modot, több száz gigányi mappal amit tele építettek.

2023. jan. 7. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Engem inkább az érdekelne, miért menne hozzád ennyi ember??? :)
2023. jan. 16. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
8-as nem feltétlen szükséges
2023. jan. 16. 19:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!