Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért nem tölti ki a kijelzőt...

Miért nem tölti ki a kijelzőt a VLC bizonyos videók lejátszásakor és rak felülre-alulra és jobbra-balra is "fekete csíkot"?

Figyelt kérdés

Van egy 2560x1080 felbontású monitorom, de néhány videó lejátszásánál nem tölti ki a képet a VLC. Mutatok példát, ez a film most egészen konkrétan .mkv kiterjesztésű és full hd felbontású:

[link]


Ugye normális esetben, ha nem stimmel a videó és a monitor képaránya, akkor fekete csík lenne, de csak felül és alul vagy bal és jobb oldalon, na de nem minden irányban.

Egy 1920x1080-as kijelzőn viszont tökéletesen működik, nincs minden irányba fekete csík, csak felül és alul.

Mi a baj? Próbáltam a googlen magyarul és angolul is, de nem találtam semmi hasznosat.



2023. jan. 9. 19:50
 1/5 A kérdező kommentje:

Nyilván ahogy kiírom a kérdést, kb azonnal szembejön a válasz.

A c-vel lehet cropolni a videót.

[link]


Viszont nem értem, hogy mi szükség van erre, ha a videó alapból 1080 pixel "magas". Nem rontja ez a minőséget?

2023. jan. 9. 19:54
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Mert, aki a videót konvertálta egy idióta és nem tudja, hogy hogyan kell rendesen konvertálni. A 21:9-es videót 16:9-be konvertálta át. Ugyan ezt a hibát lehet látni sok hivatalos filmstudiók YT csatornáján vagy videóklippeknél. Törném el a kezét azoknak, akik ezeket csinálják. Megoldás, hogy belenagyítasz vagy másikat töltesz le, amit nem egy 2 bites konvertált.
2023. jan. 9. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Áh, akkor nem én vagyok a lüke. Mostanában rengetegszer találkozok ezzel, mondjuk én vagyok a maradi, hogy még torrentezek, de sok film egyszerűen máshogy nem is érhető el itthon...
2023. jan. 9. 20:24
 4/5 anonim ***** válasza:
mert így jön ki a képarány
2023. jan. 10. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Mert a videó képaránya 16:9 a monitorodé pedig 21:9.


"Ugye normális esetben, ha nem stimmel a videó és a monitor képaránya, akkor fekete csík lenne"


Ez történik itt is, csak mivel oldalról hiányzik jelen esetben, ezért oda pótolja ki.


Mivel a TV-k jellemzően 16:9-es képarányúak, ezért az otthoni felhasználásra kiadott filmek is ebben a képarányban kerülnek a Blu-rayre, és az érintetlen kalózverziók is ezt tartják meg, tehát alul és felül a fekete sáv gyárilag a képen van. Újrakódolt kalózverziókon ezeket levágják, hogy kisebb legyen a méret.

2023. jan. 10. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!