Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windows 10 nem indul megfelelően?

Windows 10 nem indul megfelelően?

Figyelt kérdés

3x újraindul, utána kiírja hogy nem indult megfelelően.


Kb fél éve elkezdte ez csinálni, és sajnos csak a rendszer teljes újratelepítése oldja meg. Nem is lenne ez olyan nagy probléma csakhogy mostmár ott tartok hogy kb minden hónapban eljátsza. Már csak hardver hibára tudok gyanakodni, de a kérdés hogy melyik komponens hibája okozhat ilyen problémát? Azthittem a hdd csinálja, de azt cseréltem és a probléma még mindig fent áll.



2023. jan. 10. 15:43
 1/7 anonim ***** válasza:
Akkor jöhet a következő (feltéve, hogy értelmes ember módjára a kábelt is cserélted...): memória, alaplap, vga/processzor, ebben a sorrendben.
2023. jan. 10. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ez nem hardverhiba, ha más lemezről is így viselkedik.

Mert ha hardverhiba lenne, akkor a Windowsig sem jutna el. Mert már indulna, csak valami nem engedi neki. Plusz te is írod, hogy ha újratelepíted, akkor egy darabig jó. Ha hardveres lenne a probléma, akkor ennek nem kellene így lennie.

Valamilyen szoftveres dolog van a háttérben. Valamilyen program tehet ilyesmit, amit használsz. Mik vannak telepítve a gépen?

2023. jan. 10. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Csökkentett módban sem indul?
2023. jan. 10. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Okés, csökkentet módban elindult(ezt eddig nemtudom miért nem próbáltam, sorry)...Viszont a probléma fent áll rendes indításnál, amit nem értek mert nem torrenteztem vagy töltöttem le bármit is random oldalakról.


Steam,CSGO,LOL,Discord,TeamSpeak3,VSCode,Xampp...kb ennyi programot telepítettem fel. Nem sok mivel amint mondtam kb 1 hónapja volt az előző ilyen eset ahol újratelepítettem.

2023. jan. 10. 16:12
 5/7 A kérdező kommentje:
Csökkentett módból teljes leállítás, visszakapcsolás és most rendessen elindult. Akkor most valami programmal van baja? Bár akkor nemtudom most miért indult rendessen is el.
2023. jan. 10. 16:41
 6/7 anonim ***** válasza:
Esetleg vírusírtót futtass le ott, a drivereket ellenőrizd, töröld a legutóbb telepített szoftvereket, akkor CMD-be mehet az sfc /scannow, hirtlen ennyi jut eszembe
2023. jan. 10. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Haburc ***** válasza:
Még egy pár dolgot érdemes leellenőrizni, mert okozhat hibát. A tápegység, vagy a CMOS elem nincs lemerülve?. Esetleg még az adatkábelek. Vagy a BIOS beállítás sem biztos, hogy megfelelő. Gondolok arra, hogy a SATA controller-nél ACHI-ra van e állítva, vagy UEFI-be vagy Legacy-ba van telepítve? Ha támogatja az UEFI-t érdemes abba. Egyenlőre nekem is ennyi jutott eszembe.
2023. jan. 19. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!