Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Önéletrajz írása Textmaker2021...

Önéletrajz írása Textmaker2021 (tmdx), hogy tudom formázni, hogy megtudjam nyitni?

Figyelt kérdés
Elküldtem a telefonomra, hogy majd ha olyan lehetőség adódik, bármikor tovább tudjam küldeni, de a mobilom nem tudja kezelni, megnyitni.. sajnos annyira nem értek hozzá, tudnátok segíteni?

#tmdxfájl #Textmaker21 #konvertálás/formázás
2023. jan. 12. 12:31
 1/6 anonim ***** válasza:
Ez a SoftMakeres program? Annak van mobilappja is: [link]
2023. jan. 12. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Szerintem nem ez.

Fuu, én sajnos nagyon analfabéta vagyok ehhez.

Azt szeretném igazából elérni, hogy ha elküldöm, akkor a munkáltatónak se kelljen vele vacakolnia, ha nincs ilyen programja.. azért gondoltam, hogy aátlehetne valahogy konvertalni talán?!

Régen még 2003-as Wordbe írtam, azt tudtam is nagyjából kezelni :⁠-⁠D Gondoltam újra írom, modernizálom, de lehet beletörik, így a bicskám.

Ha az segít, a logója piros háttér és egy fehér T betű :⁠-⁠D

Sajnálom, tényleg nem vagyok technika zseni, ezért kell a segítségeteket.

2023. jan. 12. 12:55
 3/6 anonim ***** válasza:

"Azt szeretném igazából elérni, hogy ha elküldöm, akkor a munkáltatónak se kelljen vele vacakolnia, ha nincs ilyen programja.. "

Alapelv, hogy ha valamit másnak el szeretnénk küldeni, és lényeges, hogy helyesen meg tudja jeleníteni, illetve nem szükséges, vagy nem kívánt dolog, hogy belenyúljon, akkor MINDIG pdf-ben kell küldeni! Mindegyik mai elterjedtebb oprendszer meg tudja jeleníteni (de talán még az olyan alternatív hobbi-rendszerek is, mint a Haiku), hiszen pdf-olvasú gyakorlatilag mindenre van, sőt, a legtöbb rendszer már alapból tartalmazza. Emellett garantáltan ugyanúgy fog mindenhol megjelenni.

Ha pedig továbbszerkesztésre küldünk valamit, na, akkor viszont tilos pdf-ben küldeni, mert azt aztán vagy sikerül szerkeszthető formára visszaalakítaniuk, vagy nem. Olyankor valami általánosan elterjedt formátumban érdemes küldeni, függetlenül attól, hogy milyen szerkesztőnk van. Szövegek esetén a docx, és az odt ilyenek (meg az rtf, bár az sok formázást nem támogat), de ilyenkor sem biztos, hogy minden tökéletesen jelenik meg a másik félnél. (Ajánlott szakszerűen szerkeszteni a szöveget, és csak az alap betűkészleteket használni.)


Neked mivel megtekintésre küldöd, és lényeges, hogy rendesen megjelenjen, mindenképp pdf-ben kéne küldened. (Kivéve persze, ha a címzett mást nem ír elő. Abban az esetben olyan formátumban kell, amit ők előírnak.)

2023. jan. 12. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Egyébként bámulatos, hogy ezt még intézményi szinten is mennyire képesek kavarni. Az még oké, amikor egy rémesen szerkesztett dokumentumot, amivel semmi további dolgunk nincs, docx formátumban küldenek el. Aztán három különböző gépen három különböző módon jelenik meg. :D Ellenben amikor valamibe bele kell írni, azt meg elküldik pdf-ben. Amit alapból nem erre találtak ki, és normálisan visszaalakítani vagy sikerül, vagy nem.

Az, hogy valaki, akinek ez csak egy alkalmi dolog, és nem tudja, mit hogyan csináljon, nem baj, hogy nem tudja. De amikor valakinek ez lenne a munkaköre, és úgy sem tudja, na, ott már bajok vannak.

2023. jan. 12. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Bocsi, közben rájöttem, hogy félreértettem a kérdést, te még nem a címzettnek akarod elküldeni, hanem magadnak. :-) (Tudjuk be annak, hogy ma már egyszer lefárasztott a fenntartónk egy olyan táblázattal, amit az egészet át kellett szerkesztenem, hogy egyáltalán a kért adatokat bele tudjuk írni. Mindegy, egyéi probléma.)

99,9% biztosra veszem, hogy ez a SoftMaker-féle TextMaker. (Annak a jellemző kiterjesztése a tmdx.) Két lehetőséged van. 1. Telepíted a telefonra is. Androidra is elérhető, szóval ezzel nem lesz gond. [link]

2. Valami olyan formátumba mented, amit a telefonodon levő szövegszerkesztő (ha van) tud kezelni. A legtöbb telefonon vagy a Word szokott fent lenni, vagy a Google Docs, ami igaz, online, de telefonon részben offline szerkesztőként is működik.

Ha a gépeden is a TextMakert használod, akkor én az 1. megoldást javaslom, de persze ízlés kérdése.

2023. jan. 12. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek :⁠-⁠)
2023. jan. 12. 16:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!