Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Photoshopot használók! Nektek...

Photoshopot használók! Nektek is jelentkezik ez a probléma?

Figyelt kérdés

Már többször tapasztaltam, hogy az általam letöltött brushes (ecsetek), amiket betöltöttem a programba, tehát nem volt alapból beleépítve egyszerűen eltűnnek. Betöltés után még ott vannak és lehet is használni, de ha a ps lefagy vagy ilyesmi, akkor legközelebbi elindításnál már nem elérhetőek.

Valakinek hasonló gond photoshopnál? Hogyan lehetne kijavítani?


2010. okt. 3. 00:33
 1/5 anonim ***** válasza:

Először is azt kéne kideríteni, hogy miért fagy le a Ps? Logot tessék adni, az ujjunkból szopjuk ki a megoldást, vagy mi?


Az ecset azért xarik be, mert a Ps lefagy. Csakhogy nem kéne neki lefagynia! Mondd meg, mit csinálsz vele, hogy lefagy! De még jobb lenne, ha logot dobnál.

2010. okt. 3. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Mért kell ilyen bunkó stílusban válaszolni?! Azt hiszem értelmesen tettem fel a kérdést....


Egyébként néha kilépéskor szokott lefagyni, minden különösebb ok nélkül. Régen nem volt vele ilyen gond. Néhány hónapja feltelepítettem a Ps 5-öt kipróbálásra, ott jelentkezett először ez a probléma. Aztán visszatértem a korábban használt Ps 3-ra, de már itt is előfordul, hogy kilépéskor egyszerűen nem reagál és csak a feladatkezelővel lehet leállítani.

2010. okt. 3. 14:51
 3/5 anonim ***** válasza:

Mi az a PS3 Pléjsztésön? Olyan nincs, hogy PS3 És PS5, csak CS3 és CS5. Először is.


Másodszor: ha egy program lefagy és kényszerítetten állítjuk le (kilőjük a feladatkezelőből), akkor azt úgy veszi, mintha el sem indult volna, tehát amit közben csináltál, (ecsetek betöltése), azt elfelejti, mert nem volt szabályos a kilépés. Indítsd el a PS-t, töltsd be az ecseteket, majd lépjél ki belőle. A következő indításkor ott lesznek az ecsetjeid. És ha lefagy, ezek után is ott lesznek, mert egyszer már szabályosan lett leállítva. Érhető?


Harmadik: még mindig nem tudjuk, mitől fagy le lépten-nyomon a Ps? Kevesli a memóriát? Kevés a Scratch Disk neki? A Scratch Disk netán töredezett? Mert ez mind-mind okozhat leállást, olvassál már kicsit utána, hogy működik ez a dolog! És még mindig nem mutattál LOGO!!! Abból egyértelműen kiderül, mi a kínja! Addig csak találgatni tudunk, vagy ismételve magamat, az ujjunkból kiszopni a megoldást!


Adjál már egy qurva logot, vagy ha ilyen sértődős vagy, hívd az Adobe Magyarország supportját, és mondd meg neki, hogy ez és ez a problémád, oldják meg neked a pénzedért!


Ennyi a történet. Nehogy már neked álljon feljebb!!!

2010. okt. 4. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Na ilyen válaszokra nem vagyok kíváncsi köszi.

Normális hangnemben is lehet segíteni, szurkálódás nélkül. De a te válaszodból süt az önteltség. Ez nem segítségnyújtás, hanem okoskodás meg a másik hü.lyének nézése... Szóval ilyen alapon inkább ne is adj választ!

Szerintem egyértelmű rövidítése h a photoshop cs 3 -nak, hogy ps 3 ... nyilvánvaló, hogy nem playstationről van szó. A szövegkörnyezetből elég egyértelműen kiderül. De látom csak kötözködni tudsz meg osztani az észt.

Egyébként elárulom, hogy nem pont beállítás után tűnnek el az ecsetek. Volt, hogy beállítottam őket, rendesen ki lehetett lépni. Ergo "elmentette". Legközelebb még ott voltak x alkalomig. Aztán pár lefagyás után tüntek el.

Felesleges logot adnom, abból én is megállapíthattam volna, de nyilván azért tettem fel a kérdést mert nem derült ki. És még mielőtt tovább okoskodnál nem vagyok hülye az informatikához!!

Ja és inkább hívnám a telefonos ügyfél szolgálatot mert még ott is segítőkészebbek...

2010. okt. 4. 23:31
 5/5 anonim ***** válasza:

Wazze, nem értjük egymást, vagy direkt cukkolsz??? Leírtam egy pár tippet, mintha nem is olvastad volna? Mekkora a Scratch Disk, és melyik meghajtóra van beállítva? Elég nagy a tárterület? Az elég nagy, az a ramod 2-4×-esét jelenti! 2 G RAM, akkor 4-8 GB Scratch Disk. Eddig vágod? A Photoshop a lehető legnagyobb lemezterületet szereti elfoglalni Scratch Disknek, aminek ráadásul nem szabad töredezettnek lennie, mert akkor előfordulhatnak lefagyások. És ha lehet, akkor ezt a területet ne a rendszerparícióból adjuk neki, mert az töredezik a legjobban. Töredezettség-mentesítés mikor volt a meghajtókon? Szanálás, xarpucolás mondjuk CCleanerrel, teljeskörű, mélyreható vírusvizsgálat csökkentett módban a rendszer-visszaállítás kikapcsolása mellett? Megvoltak ezek a dolgok?


Nem válaszoltál ezekre a feltett kérdésekre! Pedig magyarul írtam, és eléggé érthetően szvsz.


Eddig még semmit sem csináltál, csak szájalsz itt, de más nem jön neked segíteni, csak én, így hát velem kell beérned, akár tetszik a stílusom, akár nem. Mit gondolsz, miért kérdezem ezeket? Mert a telefonos ügyfélszolgálat is ezzel fogja kezdeni! Ha kizárt a vírus, nem töredezett a lemez, van elegendő erőforrás, elegendő egybefüggő Scratch Disk a Photoshop számára _és mindezek ellenére is fagy_, akkor el lehet kezdeni sorban próbálgatni, hogy nem valamelyik hardverelemre allergiás-e, gondolok itt elsősorban a videokártyára.


Elmész a bontóba, 100 Ft-ért adnak egy marék nóném ócó videozsugát, bepattintod, és kipróbálod, műxik-e? Ha nem, kiveszed az egyik memóriamodult, és megpróbálod anélkül. Ha csak egy modulod van, kölcsönkéred a szomszédét teszt céljából. Letöltöd a HardDisk Sentinelt és ellenőrizteted vele a merevlemezeid állapotát, mert az is lehet, hogy éppen az döglődik, amelyiken a program van. Lehet egymillió oka a jelenségnek, és ha a log nem is ad egyértelmű megoldást, azért a nagy kört igencsak le tudja szűkíteni.


Valami ott nem stimmel, mert a programnak nem szokása lefagyni, és nem is természetes, és jobb lenne, ha mégiscsak előkotornád a logot, mert lehet, hogy neked nem sokat mond, lehet, hogy nekem sem, viszont a több szem többet lát elve alapján bedobod egy Ps topikba valamilyen komoly IT oldalon, és nagy valószínűséggel ki fogja valaki deríteni, mivel van baj. De lehet, hogy ki is lehetne Guglizni, ha beömlesztenéd ide a tartalmát.


De te nem! Akkor sem. Hát mit tegyek még érted??!! Milyen tanácsot adjak még neked? Nem tudom, milyen konfigon, milyen OS-en futtatod. Most attól boldog lennél, ha azt tanácsolnám, hogy rakd újra a Windowst mindenestül és majd akkor megoldódik a probléma magától? Lehet. Túrjál le mindent, az lesz a legegyszerűbb.


Fogom én itt kezem-lábam törve segíteni, ha semmire nem vagy hajlandó...

2010. okt. 6. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!