Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mit csinálok rosszul? LibreOff...

Mit csinálok rosszul? LibreOffice Calc, .csv fájl importálása.

Figyelt kérdés

Van egy .csv fájlom. Egyetlen képlet van benne. A képletben van egy hivatkozás egy másik sheet-re:

"=COUNTIF($OtherSheet.A2:A100;""Whatever"")"

Ha ezt így - értelemszerűen a felesleges idézőjelek nélkül - egy cellába másolom, működik, megmutatja, hány Whatever van az OtherSheet A2:A100 tartományában.

Viszont ha .csv-ből nyitom meg, akkor a cellába így kerül be:

=COUNTIF($othersheet.a2:A100;"Whatever")

Azaz kisbetűssé alakítja a hivatkozott sheet nevét (ami mindegy) és a pont utáni tartomány első betűjét (ami marhára nem mindegy).

Miért?!

Ha a cellában átírom a .a2-t .A2-re, működik a képlet.

De mivel a valódi .csv fájlban többszáz képlet van, nem tudom, nem akarom egyesével átjavítgatni a hivatkozásokat.

Mit csinálok rosszul, miért alakítja megnyitáskor kisbetűssé?

Importáláskor az előnézeti ablakban helyesen jelenik meg.

Ha a képlet nem tartalmaz hivatkozást másik sheetre, akkor helyesen nyitja meg.



2023. jan. 13. 15:59
 1/7 anonim ***** válasza:

[link]

Esetleg az autocorrect beállításait tudod megnézni, hátha azok okozzák, de egyébként elég fura

2023. jan. 13. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Végigmentem a beállításokon, mindent kikapcsoltam, de nincs változás.

Vizualizáltam a problémát, hátha így érthetőbb:

[link]

2023. jan. 13. 16:28
 3/7 anonim ***** válasza:
Milyen LibreOffice verziót használsz? Kipróbáltam, nálam nem változtat rajta semmit, amikor importálom
2023. jan. 14. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Version: 7.4.3.2 (x64) / LibreOffice Community

Build ID: 1048a8393ae2eeec98dff31b5c133c5f1d08b890

CPU threads: 8; OS: Windows 10.0 Build 19045; UI render: Skia/Vulkan; VCL: win

Locale: hu-HU (en_DE); UI: en-US

Calc: CL


---


Időközben már sikerült a megoldandó problémán túllépni, bár a jelenség továbbra is fenn áll.

Mint kiderült, .csv importálásakor új táblázat nyílik, amiben ugye nincs jelen a hivatkozott munkalap, és ez okozHATja a gondomat (de hoyg miért és másnak miért nem az nem tisztázott).

Viszont mivel kaptam egy ötletet, hogyan tudom egy művelettel az összes képletet (többszáz van a valódi fájlban) újraszámoltatni, innentől a probléma már nem érdekel különösebben.

Mondjuk jó lenne tudni miért alakítja át a szöveget és hogyan lehet megakadályozni, mert rühellem ha egy gép okosabbnak hiszi magát nálam, de félek, ez már sosem fog kiderülni.

2023. jan. 14. 15:58
 5/7 anonim ***** válasza:
A locale kicsit fura, az miért en_DE? És nincs is ott UTF-8, tippre ehhez lehet köze a problémának. Nekem egyébként ugyanez a verzió van, csak más oprendszeren, viszont nálam UTF-8-as a character set
2023. jan. 14. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Németországban élek, sokmindent használok németül, de a Windows és a LibreOffice is angolul van telepítve. És bár német billentyűzetet használok, de magyar kiosztással, csak hogy még nagyobb legyen a káosz. :)

Az import ablakban állíthatom a karakterkészletet és a lokált ahova akarom, az eredmény ugyanaz: az import ablak alján még teléjesen jól néz ki, majd ha leokézom, mire megnyílik, kisbetűs lesz.

2023. jan. 14. 16:26
 7/7 A kérdező kommentje:

Az egyébként biztos, hoyg aahoz van köze, hogy importáláskor nem létezik az adott munkalap, mert ha létrehozom majd nyomok egy Find and Replace-t, ahol minden "="-et "="-re cserélek, akkor a csere végeztével a formula is visszaáll nagy kezdőbetűre...

Komisch.

De mint már említettem, az eredeti probléma - ha hülyén is, de - megoldva, úgyhogy emiatt ne fárassza magát senki, az eddigieket pedig köszönöm.

2023. jan. 14. 16:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!