Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ubuntu ISO laptop nem olvassa...

Master22 kérdése:

Ubuntu ISO laptop nem olvassa be mitől lehet?

Figyelt kérdés
2023. jan. 14. 12:37
 1/7 A kérdező kommentje:

Ubuntu ISO Rufus-al pendrivera ki másoltam.

Be kapcsolás előtt rá dugtam a gépre de nem indul el a telepítő. Toshiba satellite L300 a laptop Win10 van rajta de nagyon lassú azért telepiteném az Ubuntut fel.

2023. jan. 14. 12:38
 2/7 anonim ***** válasza:
boot menüben megjelenik?
2023. jan. 14. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 P.O.C. ***** válasza:
87%
A Linux nem csoda gép gyorsító. Az Ubuntu főleg, egy legnagyobb gépigényű Linux disztrók közül. Sokat nem fog segíteni egy legalább 12 éves laptopon.
2023. jan. 14. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
a win nél biztos jobb , lesz kubuntu próbáld meg annak kisebb az igénye , autómatikusan nem fog bootolni , bekapcsolás után nyomkodni kell vagy az F8 vagy az f12 az hozza elő a boot menüt
2023. jan. 14. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg UEFI módban írtad ki az ISO-t és jó eséllyel a laptop ezt nem támogatja. Írd ki úgy, hogy az MBR partíciós sémát választod.

Egyébként csatlakoznék az előttem szólókhoz, hogy az alap Ubuntu (ami a Gnome DE-t használja) azért eszik RAM-ot (ha jól látom neked csak 1 GB van). Célszerű lenne egy kifejezetten régi gépbe szánt disztrót felrakni, Ubuntuból ez pl. a Lubuntu.

Viszont bármennyire is kevés erőforrást használ az OS, a webböngésző ugyanúgy sokat fog. Talán a Firefox egy fokkal jobb ilyen téren, mint a Chrome, de mind kettő RAM függő.

2023. jan. 14. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Kőkorszaki gépekhez inkább DVD-re írd ki...

Korszerű uefis gép esetén pedig elegendő az iso tartalmát filekezelőben átmásolni egy fat32 pendrivera.

2023. jan. 14. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Ha van lehetőséged vegyél újabb laptopot. Ebben a gépben csak win xp max win 7 tenne csodát, de ahogy előttem írták abba is új viruskereső/web böngésző kell, amik eszik az erőforrásokat. Az új linux kiadások sem kis igényűek. Részben az előbbiek miatt. Lehet kapni 2-3 éves használt prémium notebookot, 8Gb RAM-mal, meg újabb processzorral, olcsón.
2023. jan. 16. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!