Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » FFMPEG-hez (Linux) hogyan...

FFMPEG-hez (Linux) hogyan kell batch convert sh scriptet csinálni?

Figyelt kérdés
A cél az lenne, hogy egy egész mappányi FLAC fájlt a megadott paraméterekkel MP3-ba konvertáljon. Mivel sok fájlról van szó, ezért az egyesével konvertálgatás nem jöhet szóba, mindenképp úgy kéne, hogy szépen, egymás után lekonvertálja az összeset. Ha csak egy fájlt konvertálnék, akkor ez lenne a parancs: ffmpeg -i audio.flac -vn -filter:a "volume=-1dB" -b:a 256k -joint_stereo 0 audio.mp3. Ja és ezt úgy kellene, hogy a kimeneti fájlnév ugyanaz legyen, mint a bemeneti, de a szóközök helyén lehet alávonás is, az se gond. A kimeneti mappa is lehet ugyanaz, mint a forrás, de másik is, túl nagy jelentőssége nincs. Tudtommal az FFMPEG alapból nem tud batch convertet, viszont egy sh fájllal meg lehet oldani elvileg, ezt szeretném tudni, hogy hogyan. Én úgy gondoltam, hogy bele cd-znék a forrás mappába, és onnan indítanám eleve, hogy ne kelljen a teljes elérési utat megadni.

2023. jan. 17. 17:06
 1/2 anonim ***** válasza:
Sztem tudsz regexpet vagy globot, de ha mondjuk rekurzívan akarod almappákra, akkor find használható erre. Van egy -execdir flagje, vagy végig is iterálhatsz a find eredményén gondolom egy for ciklussal.
2023. jan. 17. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
for i in *.flac; do ffmpeg -i "$i" -vn -filter:a "volume=-1dB" -b:a 256k -joint_stereo 0 "`echo $i | cut -d. -f1`".mp3; done
2023. jan. 17. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!