Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Microsoft Office Professional...

Microsoft Office Professional Plus 2021 költöztethető elektronikus licenc esetén hogyan telepíthető újra?

Figyelt kérdés

Amit venni szeretnék az költöztethető lenne, de egyszerre csak 1 gépen használható. Ha egy másik gépre át akarnám tenni, akkor ennek mi a módja? A régi gépről le kell szedni vagy inaktiválni kell esetleg, vagy kell e valamit csinálni vele? Vagy ez nem feltétel, hanem ha az újon aktiválva lesz, akkor a régin automatikusan deaktiválódik?

Esetleg folyamatos netkapcsolattal működnek csak ezek?


[link]



2023. jan. 29. 00:48
 1/7 anonim ***** válasza:
Telepíted, bejelentkezel és kész. Vagy inkább használj LibreOffice-t vagy Google Drive-ot és nem kell ilyenekért fizetni.
2023. jan. 29. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

A kérdés nem ez volt, hanem hogy ha újra kell telepíteni egy új gépen, akkor előtte a régi gépről uninstallálni kell, vagy inaktiválni, vagy bármi egyebet esetleg?

Van e valami technikai feltétele az új gépre telepítésnek?

2023. jan. 29. 17:01
 3/7 anonim ***** válasza:
Én pont erre válaszoltam.
2023. jan. 29. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Akkor félreértettem, bocsi, és köszönöm!


És ilyenkor a régi gépen automatikusan működésképtelené válik ha van netkapcsolat?

2023. jan. 29. 17:57
 5/7 anonim ***** válasza:

Először deaktiválni kell a régi gépen. Utána törölheted az Office-t, de ennek nincs köze az aktiváláshoz.

Utána lehet aktiválni az új gépen.

Parancssorba kell írkálni, de fejből nem tudom, és nem otthon vagyok...

Az MS-fiókos módszert nem ismerem, de szvsz. ott is a deaktiválás az első.

2023. jan. 29. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Meg is van...


Nyitsz egy parancssort.

Megkeresed az ospp.vbs parancs helyét. CD paranccsal a mappájába navigálsz:

>CD Program Files (x86)\Microsoft Office\Office16


1. Office licensz ellenőrzés:

>cscript ospp.vbs /dstatus

Ki fogja írni az Office státuszát, és a licensz utolsó öt karakterét. (Ez kell még!)


2. Office deaktiválása:

>cscript ospp.vbs /unpkey:XXXXX

(Ahol az XXXXX a licenszkulcs utolsó öt karaktere.)


Ezek után lehet az Office-t a másik gépen aktiválni.

2023. jan. 29. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!


Akkor ha jól értem, amíg nincs deaktiválva a régi gépen, addig az újon nem aktiválható. Ez valahol jogos is.


De mi van akkor ha a régi gép elromlik, és emiatt nem lehetséges deaktiválni? Akkor elbukom a megvásárolt költöztethető Office-t, mert új gépre soha többé nem tudom feltenni, hiszen a régin lehetetlen deaktiválni a meghibásodás miatt?

2023. jan. 29. 23:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!