Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Le lehet laptopról Linux op....

Le lehet laptopról Linux op. Rendszert szedni, ha azon gyárilag az van rajta? Ha igen, mennyibe kerülne előreláthatólag?

Figyelt kérdés
Link is jöhet. Válaszaitokat előre is köszi!
2010. okt. 3. 23:02
 1/5 anonim ***** válasza:

Úgy érted letörölni?

Egyszerűen a másik operációs rendszered telepítésekor a Linux partícióját formázod, esetleg teljesen újra particionálod a merevlemezt. Ingyen meg tudod tenni, ha így érted a "mennyibe kerül" részt.

2010. okt. 3. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ugyanúgy vannak egy laptopon az op.rendszerek ( Linux,XP,Win7 ) föltéve mint pl egy wokmenre az mp3 dalok. Azaz letörölhetők ,cserélhetők át variálhatók. Nem szoktunk azért sem pénzt fizetni,hogy a wokmenre új mp3 zenét tegyen vagy egy régit letöröljön valaki.
2010. okt. 4. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

ha te nem értesz hozzá akkor jobb olyanra bízni aki igen.

ha az árra vagy kíváncsi akkor 1200 Ft/óra áron megcsinálom neked a teljes új telepítést. írj egy elérhetőséget...

2010. okt. 4. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 P.O.C. ***** válasza:

Természetesen le lehet szedni. De azt vedd figyelembe, hogy ha a gyárilag előtelepített Op. rendszert törlöd, akkor ugrik a garancia.

Ezért jobb lenne ha a Linux mellé telepítenéd fel a Windows-t egy üres partícióra.

1. Szabadíts fel pár tucat gigát pl. GParted -el (az új partíció NTFS fájl rendszerű legyen):

[link]

2. Telepítsd fel a Windows-t rá.

3. Állítsd helyre a Grub rendszer töltőt, hogy a Linux is indítható legyen:

[link]


Ha XP-t választasz, akkor még annyi a csavar, hogy az XP nem látja a SATA-s vinyót AHCI módban. A megoldás a SATA driver telepítőbe integrálása:

[link]


Windows Vista -nál és 7-nél nincs ilyen probléma.

2010. okt. 4. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Kösz a válaszokat srácok/lányok! Értem már... A "mennyibe kerül" részét arra értettem,hogy egy szakember mennyiért szedi le a régit és rak fel op. rendszert,mert én nem értek hozzá. Windowsokat tudok újrarakni,de linuxot még nem szedtem le..Annak a kommentelőnek meg aki felírta,hogy leszedi nekem: még nincs meg a laptop konkrétan,de 2hónap múlva lehetséges,hogy jelzek valamilyen módon..
2010. okt. 4. 18:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!