Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Elvárható szerintetek egy...

Elvárható szerintetek egy szoftverfejlesztő cégtől, bármilyen kicsi is, hogy haladjon valamennyire a korral?

Figyelt kérdés
A cégünknél egy nem túl ismert magyar ERP-rendszert használunk kb. 15 éve. Akkor gondolom nem volt feltűnő, hogy feltehetően XP előtti elemeket használ, de azóta csak új funkciókkal bővült nagy nehezen, az a gyanúm, hogy Delphi 5-tel vagy 6-tal dolgoznak, legalábbis azzal kezdhették, és a primitív dizájnon nem változtattak. Más gondok is vannak vele, de most nem lényeges.
2023. febr. 1. 18:57
A kérdező szavazást indított:
Elvárható, 15(-20) év alatt változtathattak volna rajta.
Nem várható el, az a lényeg, hogy működjön
10 szavazat
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően két irányzat van.

1. Nézzen ki a lehető legtrendibben, tök mindegy, hogy egyébként mennyire használható.

2. Legyen használható, akkor is, ha épp nem követi naprakészen a divatot.


Én a másodikra szavazok. A vállalati szférában pedig szintén ez szokott lenni az alapelv.


Egyébként: de, pont a "más gondok" lennének a lényeg, és nem az, hogy nem az éppen legfrissebb trend szerint néz ki a nyomógomb.

2023. febr. 1. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
48%
A korral való haladás mindenkitől elvárható.
2023. febr. 1. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Hiába fejlődne, ha a géppark sok helyen nem fejlődik. Elég sok helyen láttam már, h kb 10.000 ft-ből akarnak konkrét munkaállomást létre hozni. 25 éves gépeken még pont elfut a program, amit használni kell.

Sok boltban, kasszázásnál vagy raktározásnál is elég elavult technológiát használnak.

2023. febr. 1. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem egy csőpostás levelezőrendszer és egy golyós számológép tökéletesen megfelelő. Nem kell százezrekért i9-es munkaállomásokkal urizálni.
2023. febr. 1. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
66%

Ha működik, mi a baj..?


Nálunk leküldenek autocad műszaki rajzokat, hogy se szoftver, se hardver nincs hozzá.

És nem értik miért ordibálok. Majd a mérnök lejátssza velük, ja az sincs.


Laptopon kicsi monitor, bérszámfejtő progi nagyobb felbontásra tervezve, oldalléc nuku. A titkárnő értetlenkedik a zanyavállalati titkárnővel, valami hiányzik, és egyik sem érti mi a baj.

Szerinted? Én meg fogom a fejem. És én sem az IT-s vagyok. Mert az sincs.

Magyarország én így szeretlek.

2023. febr. 1. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Szirty ***** válasza:
60%

"A korral való haladás mindenkitől elvárható."


Az viszont egyáltalán nem, hogy ez mindenki számára ugyanazt jelentse :-/

2023. febr. 1. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Miért, nem egy korban élünk?
2023. febr. 1. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
74%
Nyif-nyaf, nyif-nyaf. Ugyanúgy néz ki, mint egy win xp-s program, anyu gyere félek tőle!
2023. febr. 1. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

#8 Azzal ki is békülnék, de ebben egy csomó régebbi elemet is használnak. Tiszta időutazás. Dolgoztam konzolos környezetben is (AS/400 volt azt hiszem), az pl. nem zavart, itt egyszerű hanyagságot, magasról lesz@rást, hozzá nem értést látok, az vele a probléma.

#5 Ismerős, itt is minimum Full HD monitor kell pár átgondolatlan "fejlesztés" után.

Köszönöm az eddigi válaszokat.

2023. febr. 1. 23:11
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

" Azzal ki is békülnék, de ebben egy csomó régebbi elemet is használnak. Tiszta időutazás."


Arra még nem gondoltál, hogy egy szoftver update pénzbe kerül?

És ezt a pénzt a megrendelő fizeti ki? Ha kifizeti.

Na és, hogy azt változtatnak a szofton, ami a megrendelő igénye?

Mert máshoz a feljesztőknek nincs is joguk?


Ezeken nem szoktál úgy eltöprengeni néha?

2023. febr. 2. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!