Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Linux Mint 64 és/vagy 32...

Linux Mint 64 és/vagy 32 bites verziók telepítésénél előforduló videókártya hibát mi okozhatja?

Figyelt kérdés

Letöltöttem a legfrisebb verzióból a Mate változatot és már live rendszerként való (pendriveról) bebootolásánál is fura karaketerk jelennek meg a betöltés közben és alapból villódzik a kép.


A rendszert feltelepíteni fel lehetett, de utána hdd-ről való elindulásnál is villódzik, sőt, el sem indul a rendszer.


Próbáltam már "javítást" a megfelelő boot menüből, de nem oldotta meg a dolgot.


Letöltöttem a legrégebbi, még elérhető 32 bites verziót, amiről tudom, hogy x évvel ezelőtt használtam ezzel a géppel és működött. Most az is ugyan ezt csinálja, már akkor amikor pendrive-ról live rendszerként töltődik be.


Sikerült értelmeznem, hogy a videókártyával van valami, illetve az, hogy a driver nem jó, de régebben miért nem volt ebből gond, most meg mindegyik fentebb írt verziónál előjön a hiba?


Amit le lehet olvasni bootolás közben:

/dev/sda3: clean, szám/szám files, szám/szám blocks

[FAILED] Failed to start show plymouth boot screen.


Ja igen, erről jutott eszembe, hogy alapból be sem tölt a rendszer, hanem egy váltasztó képernyő jelenik meg, hogy a normál rendszert vagy a "maszatolós" változatot töltöm-e be (mittudomén mi a neve).


Lehetséges, hogy a pendrive-ra nem íródik ki jól a lemezkép? A legfrissebb portable rufussal hozom létre ajánlott beállítással a pen-re a lemezképet.


Vagy mi lehet a gond?


2023. febr. 2. 20:33
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem haldoklik a videokártya ramod?
2023. febr. 2. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
#1 Sajnos tényleg az lesz a hiba. Hát, kösz a tippet!
2023. febr. 2. 21:25
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem egy nagy boldogság, tudom. A Linux kevésbé toleráns a hardware-vel szemben, mint a Windows.
2023. febr. 2. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!