Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A linux kevesebb erőforrást...

A linux kevesebb erőforrást fogyaszt, mint a windows 10?

Figyelt kérdés

Pl ha felraknám a lubuntut, nem használná annyira a procit? (Ubuntu gyenge verzió)


Mert én úgy látom hogy ez a win10 egy gépgyilkos használhatatlan buta rendszer.


Nem beszélve arról hogy bármi áron frissíteni akarja magát, nem lehet leállítani.



2023. febr. 7. 19:25
1 2 3
 1/30 A kérdező kommentje:
Egy pici, gyenge kis notebookról van szó, ami papíron erős, de valójában totál gyenge...
2023. febr. 7. 19:27
 2/30 anonim ***** válasza:
86%

Számottevően.

Még a "sima" Ubuntu is. Vagy mondjuk egy Mint, vagy egy Ubuntu Mate szintén. De a Lubuntu meg még a Linuxok között is kifejezetten erőforrástakarékos. Mai szemmel nézve nevetségesen gyenge gépekbe is leheltem már vele életet. Igaz, azt azért meg kell említeni, hogy nagyon gyenge gépeknél csak addig lehet vele "csodát tenni", ameddig internetezni nem kezdesz vele, ugyanis hiába takarékos maga a rendszer, ha mondjuk egy weboldal helyből felzabál fél GB RAM-ot, meg elindít 38 JS-folyamatot...

De amire a Win10-et fel lehet imádkozni, azon nem lesz gond ilyen téren sem.

2023. febr. 7. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
84%
Igen, jóval kevesebbet használ.
2023. febr. 7. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:

De amire a Win10-et fel lehet imádkozni, azon nem lesz gond ilyen téren sem."


Alapból win10-el szállítják. Nem felimádkozva van. Most raktam fel a win10 32bites verziót.


Csak nekem úgy tűnik hogy azért nem igazán bírja ezt a rendszert. Lassúnak tűnik...

(Nem kéne összehasonlítani egy gamerpc-vel)



Direkt csináltam egy másodlagos partíciót. Linuxokat fogok tesztelni. Kiderül hogy melyik bírja tovább 1 töltéssel.


(Átlag felhasználással 10 órát bír)

2023. febr. 7. 20:13
 5/30 anonim ***** válasza:
30%

Az a baj, hogy az erőforrást alapvetően nem a rendszer használja.


Amelyik gépnek gondot jelent a rendszer maga, az egy sima böngészéstől is elfekszik.

2023. febr. 7. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
79%
Attól függ , milyen gép. A Windows 10 2015-ös tehát lassan 8 éves, az utóbbi 8 évben gyártott gépnek nem lehet probléma. Ha mégis, akkor SSD-t tegyél bele.
2023. febr. 7. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:

Ha mégis, akkor SSD-t tegyél bele."


Mindmeghalunk.

2023. febr. 7. 22:50
 8/30 anonim ***** válasza:
79%

"Alapból win10-el szállítják. Nem felimádkozva van. Most raktam fel a win10 32bites verziót."

Úgy értettem, hogy amire azért így vagy úgy felmegy a Win10, az a gép van olyan erős, hogy mondjuk egy Fb alatt ne csinálja össze magát, és az ilyen ennél fogva Linuxszal még sokáig jól használható gép marad. :-)

2023. febr. 8. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
54%

#5 "Amelyik gépnek gondot jelent a rendszer maga, az egy sima böngészéstől is elfekszik."

Ez meg egyszerűen hülyeség.

2023. febr. 8. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
100%
attól függ mennyi vackot pakolsz az xserver alá
2023. febr. 8. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!