Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért nem működik a QEMU Fedorán?

Miért nem működik a QEMU Fedorán?

Figyelt kérdés

Amikor létrehozok egy gépet, nem bootolja a rendszert (sok rendszerrel próbáltam már, egyikkel se működik, tehát nem az iso-val van a gond). Gnome Boxes-al és virt-manager-el is ugyanez van. A Gnome Boxes ezeket a logokat írja: [link]

Mi lehet a gond? Hogyan lehet megoldani, hogy működjön?



#linux #Fedora #Gnome Boxes #virt-manager
2023. febr. 8. 16:15
 1/9 A kérdező kommentje:
Ja és korábban még működött, pár hete kezdett vacakolni
2023. febr. 8. 16:17
 2/9 anonim ***** válasza:

Szerintem nem fut a libvirtd, amit ezzel tudsz ellenőrizni:

sudo systemctl status libvirtd

Ezzel lehet indítani:

sudo systemctl start libvirtd

És ezzel tudod beállítani, hogy induljon el rendszer indításkor:

sudo systemctl enable libvirtd

2023. febr. 8. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Elindítottam a libvirtd-t, továbbra se működik a QEMU.

Ezt írja a libvirtd státuszára: [link]

2023. febr. 9. 13:34
 4/9 anonim ***** válasza:
Ez azt jelenti, hogy nem fut. Ha megpróbálid elindítani, majd utána megnézed a statust, akkor elv. kéne látnod hiba logot, ha nem sikerült elindulnia, abból lehet kiderül mi a probléma
2023. febr. 9. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Ugyanezt írja ki akkor is
2023. febr. 9. 14:11
 6/9 anonim ***** válasza:

A /var/log/audit/audit.log logban van valami libvirttel kapcsolati

os?

2023. febr. 9. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

ezeket a sorokat találtam:

type=SERVICE_START msg=audit(1675945072.144:378): pid=1 uid=0 auid=4294967295 ses=4294967295 subj=system_u:system_r:init_t:s0 msg='unit=libvirtd comm="systemd" exe="/usr/lib/systemd/systemd" hostname=? addr=? terminal=? res=success'^]UID="root" AUID="unset"

type=SERVICE_STOP msg=audit(1675945095.129:486): pid=1 uid=0 auid=4294967295 ses=4294967295 subj=system_u:system_r:init_t:s0 msg='unit=libvirtd comm="systemd" exe="/usr/lib/systemd/systemd" hostname=? addr=? terminal=? res=success'^]UID="root" AUID="unset"

2023. febr. 9. 16:43
 8/9 anonim ***** válasza:

Bocsánat, múltkor hülyeséget írtam.

Ha belépsz a virt-managerbe, akkor kell elvileg elindulnia a libvirtd-nek (azt nem tudom, hogy a gnome-boxes elindítja-e), erre vannak a TriggeredBy socket-ek. Ha a virt-managerben belépsz, elindul? Elképzelhető, hogy a Qmu/KVM-hez jobb-katt Connect-re rá kell menni.

Ha ott se indul el, ott milyen hiba üzenetet látsz? És ha ott se indul el, akkor megint érdemes megnézni a status-t, ott elv. látnod kell az utolsó bár journal üzenetet (vagy ezzel a paranccsal meg lehet nézni az összes logot: journalctl -u libvirtd).

2023. febr. 10. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
A virt-manager működik mostmár, a Gnome Boxes nem, de végülis az nem nagy baj. Köszönöm a segítséget
2023. febr. 11. 16:24

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!