Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért állítja át magát ez a...

Feketeruhasember kérdése:

Miért állítja át magát ez a program?

Figyelt kérdés

S

A következő a problémám:


Adott egy acer tmp215 laptop (i3 11 gen).

Gyárilag ehhez a modellhez nem találtam az acer driver és segédprogram oldalán battery saver alkalmazást ami manageli hogy az akksit ne tartsa asztali módba használva folyamatosan 100%-on mert ez elvileg nem tesz neki jót hosszú távon. Meg hát minek lenne ilyen alkalmazás ha nem ezért? Na most ehhez az acerhez ugyan nem dobta fel az acer az snid azonosítóval de egy másik acer modellhez meg elérhető ez az "acer care center" nevű kis program.

Letöltöttem feltelepítettem és érdekes módon működik is és be lehet állítani az akksi beállításoknál 3 fület lehet léptetni aminél a 3. opció az pont ez a beállítás "az akkumulátor élettartamának megőrzése érdekében csak 80% töltöttségig tölt" .


Aktiválom és úgy is van ahogy írja. Sőt hagyja vissza merülni 100%-ról és utána 80%-on tartja. És hardveresen tudja a laptop mert teljesen kikapcsolt állapotban sem tölti 80% fölé.

Viszont 1-2 nap alatt vagy néha 1 hónap alatt vagy sokszor kb 2-t pislantok és automatikusam ebből a programból kiveszik ezt a funkciót és egyszerűen eltűnik ez a menüpont belőle...utána pedig szépen megint mindig 100%-ra tölt..


A biosban nem találtam ilyen opciót amit ez a program kapcsolgatna és én manuálisan hozzá nyúlhatnék. Tehát marad ez a program és újra telepítgetem hogy megint be tudjam állítani.


A kérdésem az hogy hogyan tudnám a windows-on belül megoldani hogy ne tudjon módosítani semmit a program fájljaiban miután ezt én beállítottam? Vagy esetleg azt meg tudja valaki mondani hogy ez a program mihez nyúl hozzá a windows-on belül amit én magam is megtehetek és akkor nem kell ez a program?


2023. febr. 11. 18:53
 1/7 4rtificial 1ntelligence ***** válasza:

Teljesen felesleges erre ráparázni.

80%-nál leveszed a töltőről, 30%-nál meg rádugod.

Ha meg elfelehted néha, na bumm.

Puszi és pacsi.

2023. febr. 11. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
2023. febr. 11. 21:58
 3/7 4rtificial 1ntelligence ***** válasza:
Amúgy van a PH-n is fóruma.
2023. febr. 11. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Tudom testvér, windows 10 fórumban kérdeztem. Senki nem válaszol. Nyilván nem itt kérdezném meg először.


Egyébként azért sem segít amit írsz mert alapvetően 99,9 %-ban "asztali" gépnek használom, eGPU-ra kötve folyamatosa ami a thunderbolton keresztül ad neki áramot. A laptopot pedig ajándékba kaptam ezért nem akarom eladni, de vigyázni is akarok rá és bosszant hogy valamit ez a program kapcsol de nem írja le senki AKI ÉRT HOZZÁ hogy hol vannak ezek a beállítások.

2023. febr. 11. 22:26
 5/7 A kérdező kommentje:
Vagy hogy ez a segít program hogyan "veszi észre" hogy nem pont ehhez az acerhez készült.
2023. febr. 11. 22:27
 6/7 4rtificial 1ntelligence ***** válasza:

Ki kell ábrándítsalak nem jön be ez a duma, nem vagyunk testvérek.

És az ACER topicra értettem, mivel ez kimondottan laptop specifikus, nem windows.

Én sem értek hozzá jobban, de mint látod, nem sokan tülekednek itt.

És továbbra is tartom az #1 hsz-t, ugyanis nyugodt lehetsz elég neki a töltőben lévő áramköri védelem. Mint elektroműszerész mondom.

A gari időt kibírja, a többi meg hidd el, nem rajtad múlik.

Mérnökök tervezték az elavulást is.

2023. febr. 11. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

"Ki kell ábrándítsalak nem jön be ez a duma, nem vagyunk testvérek."


Ez a "duma" nem a te tetszésed elnyerését szolgálta.


"Én sem értek hozzá jobban, de mint látod, nem sokan tülekednek itt."


Attól hogy nem tudják rá a választ vagy csak nagyon kevesen még nem érvényesebb válasz az ha valaki leírja a szokásos "nincs itt semmi látni való, jóóvanazúgy dolgot. Számomra azért ért meg egy kérdést mert a probléma látszólag megoldódott de nem tudtam statikusan úgy tartani mert ahogy írtam felül bírálja ezeket a beállításokat és belepofázik abba amit én beallitottam. Viszont nem szeretném újra telepíteni minden alkalommal.


Aztán az már egy másik kérdés hogy ezzel mennyit lehet nyerni akksi élettartamban ha ebben sincsen közöttünk konszenzus akkor fel teszek arról is egy kérdést. Egyébként az Acer fórumot is olvastam másoknak is volt ezzel problémája de megoldás igazán nem született.

2023. febr. 12. 08:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!