Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Régi Windows verziókra van...

Régi Windows verziókra van valami kiegészítő/okosító program, amivel újabb szoftvereket is lehet futtatni rajtuk?

Figyelt kérdés
Leginkább a 2000, az XP, a Vista és a 7-es érdekelne. Van ezekre valami olyan program, ami lehetővé teszi, hogy modern szoftvereket lehessen futtatni rajtuk, amik már nem támogatják a régebbi Windowsokat? Ilyen sandbox megoldás is jó, csak jól működjön. Természetesen nem fő rendszernek akarom használni, csak egy ilyen érdekességnek, alapból Linuxot használok és használnék is fő rendszernek, igazából csak úgy a feelingje miatt szeretnék régi Windowsokkal elszórakozni, de úgy, hogy tudjam is használni valamire, ne csak régi szoftverekkel, hanem újabbakkal is, amik már nem mennek ezeken az operációs rendszereken.

2023. febr. 13. 18:18
 1/2 anonim ***** válasza:
Például úgy gondolod hogy win98 alatt virtualboxba telepítesz egy win11x64-et..?
2023. febr. 16. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nem, nem úgy gondoltam, azt nem is nagyon lehetne megoldani, számtalan ok miatt. Ha lehetne, akkor se lenne megfelelő, mivel amit a VirtualBoxban futtatnék, az eleve nem is a win98-on futna, hanem az azon virtualizált másik OS-en. Nekem mindenképp olyan kéne, hogy magán a régi Windowson fusson, ne egy azon virtualizált másikon. Hallottam már valami "extended kernel" nevű dologról, bár nem nagyon sokat tudok a témáról. Ez elvileg valami unofficial rendszer-felokosító dolog, valami ilyesmire gondoltam.
2023. febr. 16. 16:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!