Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A nagy gépigényű játékokat...

A nagy gépigényű játékokat melyik meghajtón érdemes tárolni és futtatni?

Figyelt kérdés

Nekem az 1 TB-s SSD-n van a Win és a programok, ahol még van 700 giga helyem, viszont a 2 TB-s HDD-n már csak 100 gigám van, mivel itt van az összes Steames játék telepítve, valamint itt tárolok minden filmet, videót, egyéb anyagot. Ti hogy csináljátok, hogy lehet elérni a legjobb teljesítményt? Mit kéne változtatni? Illetve a játékoknál mindent egyből telepítetek, vagy csak azt amivel tudjátok, hogy a közeljövőben játszani fogtok? Gond-e az, ha a Win mellé mennek nagyobb játékok is?


Köszi a tippeket!



2023. febr. 15. 08:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Telepíteni és futtatni az SSD-n jobb, mert az gyorsabb. A telepítőket tárolni lehet HDD-n is meg SSD-n is, ahol van rá hely; de jobb, ha a vindóztól külön partíción tárolod őket, különben újratelepítéskor elvesznek.

Telepíteni nyugodtan lehet a vindóz mellé. Annyi, hogy ha a vindózat újratelepíted, ahhoz le kell formázni azt a meghajtót, így a játékokat is újra kell telepíteni, de a legtöbbet egyébként is kellene.

2023. febr. 15. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ízlés kérdése. De ha a gyors betöltődés szempont, akkor egyértelmű, hogy az SSD-re kell.
2023. febr. 15. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
De én már csak Steamről telepítek és játszok, tehát akkor az egész Steam menjen át az SSD-re? Vagy a Steam maga a HDD-n legyen a játékok telepítése meg menjen a SSD-re? Meg van olyan kritikus pont a tárhelynél, amikor már nem érdemes oda telepíteni, mert csak pár giga hely van rajta? vagy mehet rá maxig?
2023. febr. 15. 08:32
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Az SSD-n sokkal gördülékenyebben futnak a játékok, és a programok is. Viszont ha van egy jó hdd-d, akkor ha nem tesztelőkkel nézed, hanem csak játszol rajta, akkor nem számottevő a különbség. Lényegtelen, hogy a windows mellé rakod, mert ha újra kell telepíteni a windowst, akkor a játékokat is újra kell rakni, mert a telepítők bőven írnak a windows partícióra is, a registrybe is belepiszkál, egyszóval ez nem lényeg. De mondom, ha a hdd-n sem akadnak a játékok, akkor maradhatnak ott.

2023. febr. 15. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Akkor egyelőre hagyom így, mivel akadást nem tapasztaltam, bár egyelőre kb. csak a mostani F1-el játszottam, de már rengeteg új gamet betáraztam.. :D Több száz gigát levettek már a tárhelyből telepítés után. 2 éve állítottam össze új PC-t és most szeretném kiélvezni.
2023. febr. 15. 09:00
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Modernebb játékoknál már nem csak a beötltés miatt lényeges, nem a semmiért van már sok gépigánynél feltűntetve a tárhely meleltt, hogy ssd javasolt. Mivel főleg nyílt világú játákok menet közben is töltenek be a háttértárról adatokat, így már ott sem mindegy a sebessge.
2023. febr. 15. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
És akkor úgy is lehet ,hogy akkor a nagyobb játékok átmennek az ssd-re? A többit meg hagyom hdd-n? vagy így már belassul?
2023. febr. 15. 09:03
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
a leggyorsabb meghajtón ami a gépedban ven
2023. febr. 15. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
És az nem megoldás, ha veszek még egy SSD meghajtót?
2023. febr. 16. 09:11
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Azt írtad, van 700 GB helyed. Minek akarsz még egy SSD-t venni?
2023. febr. 16. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!