Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ha egy programot nem lehet...

Ha egy programot nem lehet billentyűzettel vezérelni, létezik valamilyen megoldás Windows 10 alatt hogy mégis lehessen?

Figyelt kérdés
Akár valamilyen kulcs, kiegészítő vagy valami. Van erre megoldás? Látássérültként sajnos csak billentyűzettel tudom kezelni a gépet, viszont az egyik fontos program ami a scannerhez van, nem kezelhető billentyűzettel.

2023. febr. 17. 17:23
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

Van erre megoldás? Hogy mégis lehessen vezérelni?

Kell venni egy egeret. 😀

2023. febr. 17. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Szirty ***** válasza:
40%
Ha valamit nem lehet és mégis létezik megoldás hogy lehessen akkor nem igaz az állítás hogy nem lehet :)
2023. febr. 17. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
32%

nem epithettek bele a billentyuzettel vezerlest abba a programba, olyan program kellene amiben benne van


gondolom felolvaso se mukodik benne akkor?

2023. febr. 17. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

3

Sajnos nem, mivel az egérrel is csak nyilakra, felirat nélküli ikonokra lehet kattintani. Ami feliratos azt olvassa persze de... elég nehéz

2023. febr. 17. 17:58
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Léteznek hasonló feladatokra megoldások, leginkább szoftverrobotok témaköre foglalkozik ezzel. De ezek rendszerint egyedileg megírt rendszerek, az adott szoftverhez igazodva.
2023. febr. 17. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Hm... talán olyant lehetne csinálni, hogy az egérhez csinálni makrót és azt hozzárendelni billentyűkombinácuóhoz.

Amikor megnyomod a billentyűkombinációt, akkor az egér kattint egyet az egyik adott gombon. Csak azt kell megcsinálni hogy a scenner programjának ablaka mintig ugyanott legyen.

2023. febr. 17. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Meg is van:

[link]

2023. febr. 17. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
#5 vagyok. Úgy tudom, az UiPath segítségével lehet ilyesmi feladatokat automatizálni, legalábbis beszéltem egy szakmabelivel múltkor, és ezt mondta. Csak ugye ez rohadt nagy munka, általános megoldás erre gyakorlatilag nincs, minden szoftverhez egyedileg kell elkészíteni, és azért ők egész komoly órabérrel dolgoznak.
2023. febr. 17. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!