Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Más rendszerrel formázott HDD...

Peca1000 kérdése:

Más rendszerrel formázott HDD tartalmát, hogy lehet Windows 10 alatt megjeleníteni?

Figyelt kérdés

Egy Panasonic DMR-EH57EP-K 160GB-os HDD felvevős DVD-be épített HDD-ről szeretném a rajta lévő tartalmat számítógépre átvinni, mivel a készülék tönkrement.


Kiszedtem belőle a HDD-t, rádugtam egy adatmentőre, és a másik végét a laptopra.


A probléma az , hogy nem jelenik meg a gépen.


Szerintem az lehet a probléma, hogy a készülék még újkorában a maga rendszerére leformázta a HDD-t, és hiába lett rá felvéve, laptopra kötve nem jelenik meg, a Windows nem ismeri fel. (Próbáltam Windows 7-es gépen is, ugyanez a helyzet).


Milyen szoftverrel tudnám felismertetni a HDD-t meghajtóként az adatmentőn keresztül, hogy a Windows is lássa, és hogy át tudjam menteni az adatokat róla?



2023. febr. 28. 18:32
 1/3 anonim ***** válasza:

Első körben nézd meg milyen fájlrendszer van rajta. Nem vagyok benne biztos hogy a gyári Windows mindent felismer, de a Minitool Partition Wizard igen.

Nagy valószínűséggel Linux fájlrendszer lesz rajta (mivel Linux-ot futtat kb minden eszköz), és ha szerencséd van nem kódolt. Azt úgyis csak szolgáltatós boxok szokták tenni.

2023. febr. 28. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Bootolj egy live linux-szal. Ha látja a tartalmat lemented.
2023. febr. 28. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm, kipróbálom.
2023. febr. 28. 20:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!