Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Linuxon (Fedora 37) milyen...

Linuxon (Fedora 37) milyen programmal lehet megnyitni nyomógombos mobilra való játékokat?

Figyelt kérdés
Azokra gondolok, amiknek .jar és .jad a fájlkiterjesztésük. Sajnos "sima" Java-val (mondjuk Java 8) nem megy, próbáltam régebben. Ráadásul ezeknek különleges igényeik is vannak, például a kijelző felbontás, a nyomógombok, MIDI, stb. Találtam egy ilyet, hogy FreeJ2ME, de az nincs a Fedora repoban, meg RPM Fusion-ben se, csak forráskód van, ahhoz nem értek.

2023. márc. 8. 14:45
 1/8 anonim ***** válasza:

Konkrétumot (egyelőre) nem tudok mondani...

Sajnos akármennyire is a Java egyik fő ideológiája, hogy platformfüggetlen, ez azért sokszor egyáltalán nem igaz. Például itt. Attól, mert a gépen fut a Java, a hardver- és szoftverkörnyezet még nem lesz meg, ami szükséges lenne a futtatásukhoz. Valamilyen emulátort kéne találni, ami képes ezekhez a környezetet biztosítani.

2023. márc. 8. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

"csak forráskód van, ahhoz nem értek"

Pedig kénytelen leszel megbarátkozni vele, mert a speciális, nem fősodratú nyílt szoftverekhez nem mindig készítik el a binárisokat.


A hivatalos oldalon:

[link]

a "compilation" fejezeben írják a fordítás lépéseit.


Ahogy nézem - még nem próbáltam - szükséged lesz az OpenJDK-ra (mivel Java nyelven íródott), az Apache Ant függvénykönyvtárra:

[link]

a g++-ra (GCC C++ fordító), az SDL2 C++-könyvtárra (ez felel a felületért)

2023. márc. 8. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Vagy még alternatíva is akad:

[link]

fordítása (ez "csak" C++ fordítót és JDK-t igényel):

[link]

2023. márc. 8. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem nehéz lefordítani ezt a FreeJ2ME-t, telepíteni kell a szükséges függőségeket, klónozni a repót és buildelni. Nagyjából ennyi:


sudo dnf install git-core ant g++ make cmake SDL2-devel freeimage-devel

git clone [link]

cd freej2me/

ant

cd src/sdl2

make

sudo make install


És utána a freej2me/build mappában lesz a freej2me.jar, amit így indítasz: java -jar build/freej2me.jar

2023. márc. 8. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ebből a SquirrelJME-ből pedig van lefordított JAR: [link]


A Shaded Java SE JAR az, amit az asztali gépeden le tudsz futtatni.

2023. márc. 8. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Thunderfairy ***** válasza:
Kedves válaszolok. Ha én lennék a kérdező akkor itt a válaszok semmit sem segítettek volna.
2023. márc. 10. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Thunderfairy: És te mit segítettél a kérdés megválaszolásában? ;)


Mi rámutattunk arra, hogy a kérdező kénytelen lesz megbarátkozni a forráskódból történő telepítéssel - ami Linux alat nem ritka, speciálisabb programok esetében - mert a feladatra alkalmas program (alternatívát is kerestem a célra) nem érhető el instant, gyári csomagtárolóból telepíthető, bináris formában.

wheels kolléga Fedora-specifikusan bemutatta a freej2me fordításának a lépéseit. Ha a kérdező elakad bármelyiknél, kérdez, és mi továbblendítjük.

2023. márc. 10. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

#6


Viszonylag kevés azon Linux felhasználók aránya, akik J2ME játékokat szeretnének futtatni, és még olvassák is ezt az oldalt. Mindenki úgy segít, ahogy tud. Ennél bővebb, konkrétabb választ nehéz adni erre a kérdésre.

2023. márc. 10. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!