Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ér valamit ez a program?

Ér valamit ez a program?

Figyelt kérdés

Az időjárás előrejelző alkalmazások gyatra minőségűek. A Samsung alapjától kezdve a Play Áruházban a népszerűkig. Ahol lakok, szinte soha nem mutat pontos előrejelzést. Erre az utóbbi 1 évben figyeltem fel. Egész hétre hatalmas esőt mutatott, jelenleg is mutatja, de egy csepp sem esett a környéken, inkább közepesen felhős, a nap sokszor látszódik. 3 hete is esőt írt, de semmi. Múlt héten napos időt mondott, de esett az eső.


Ti mit használtok és mennyire vagytok megelégedve vele?



2023. márc. 10. 08:51
 1/8 Mr. V. ***** válasza:

Konkrétan mára is esős, viharos szelet írtak, erre süt a nap, szóval a magyar oldalak (met, időkép, stb.) nem igazán tudnak jósolni.

A Süssfelnap nevű oldal viszont 80%-ban eltalálja, hogy milyen idő lesz (igaz, elég gyerekes felületen, de településre bontva is). A met 2-3 fokkal többet szokott írni a többinél és jobb időt (mert "az ország jobban teljesít"). Az időkép köztes, nem sűrűn találja el az sem.


Én inkább a készülék barométerét figyelem és abból látható, hogy várható-e eső. Persze nem pontosan jelez és nem fél nappal előtte, de abban inkább lehet bízni, mint a fent említett, vagy akár a külföldi (weather) oldalakban.

2023. márc. 10. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én az Időképet használom, de mindig csak az aznapit nézem. Nagyjából pontos.
2023. márc. 10. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Sly válasza:
50%
Én az "időjárás & óra widget" nevű progit használom telefonon. Nekem bevált, jól testreszabható és nem utolsó sorban pontos. Szerintem egy próbát megér.
2023. márc. 10. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

"Az időjárás előrejelző alkalmazások gyatra minőségűek."

Alapvetően az egész időjárás-előrejelzés egy eléggé szövevényes téma. Van egy eléggé komplex, kaotikus (sőt, a klímaváltozással egyre kaotikusabbá válik), kiterjedt rendszer, a légkör, amiből vesznek "némi" mintát, és próbálnak modellt alkotni, majd ebbe a modellbe az aktuális adatok felvitelével predikciókat tenni.


Persze a predikció nem lesz tűpontos (minél távolabbi időpontra próbálnak előrejelzést tenni, annál nagyobb a bizonytalanság) - hisz relatíve kevés a minta (ebből következőleg átlagolnak) és a rendszer komplex - és az egyszeri egységsugarú felhasználó nem fogja teljesen érteni - hisz nem rendelkezik mélyreható matematikai ismeretekkel - nem tudja kellőképpen ellenőrizni - hisz nem rendelkezik otthon szabályosan telepített időjárás-állomással - ráadásul az appplikációk hajlamosak nagyon leegyszerűsíteni a kapott adatokat (arról nem is szólva, hogy nem teljesen ellenőrizhetőek, hogy honnan szerzik be az adatokat).

2023. márc. 10. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 BalazsBence ***** válasza:

Én az idokep.hu-t nézem. Általában nagyon elégedett vagyok vele. Aznapra és a következő pár napra általában megbízható. Távolabbi napokra előremenőleg is jól jelzi, hogy általánosságban mi várható.


Telefonon van app is, de régen nekem nagyon merítette az akksit, szóval azt nem használom. Helyette böngészőben meg van nyitva egy tab mindig, és azt frissítem. Ez telefonon is és pc-n is működik.


Ha böngészőben nézed (és gondolom az app-ban is) érdemes beállítani a pontos helyet. Budapest esetében a pontos kerületet, vagy vidéken a pontos várost.

2023. márc. 10. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
26%
Ha meg akarod nézni hogy esik-e az eső, akkor nézz ki az ablakon, ne a telefonod nyomkodd...
2023. márc. 10. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Én a nyers modellkimeneteket szoktam nézni, az időjárás előrejelző oldalakon is ezek vannak megjelenítve ábrás formában, és a meteorológusok is ezeket használják. Több ilyen modell is van, a globálisak közül a legjobbnak az európai ECMWF produktumait tartják, míg az amerikai GFS és a kanadai GEM valamivel mögöttük kullog. De vannak regionális, nagyobb felbontású modellek is, pl. az UM, ICON-EU, AROME, WRF stb. ezek bizonyos téren jobbak, pl. a köd és a konvektív, azaz záporos csapadék előrejelzésében. Én itt szoktam ezeket nézni:

windy.com

mapy.meteo.pl

met.hu/idojaras/elorejelzes/modellek/

Van még több ilyen is (francia, svájci, akármilyen), de így elsőre ezeket tudom ajánlani.

Hosszabbtávra pedig a valószínűségi előrejelzéseket érdemes nézni.

wetterzentrale.de (itt a diagramoknál az ensemble előrejelzést keresd)

met.hu/idojaras/elorejelzes/valoszinusegi/

ecmwf.int/en/forecasts/charts (itt pedig a meteogramok)

Vannak mindenféle diagramok, adott településhez közeli rácspontra lehet megjeleníteni ezeket. Azért jó, mert itt az idő előrehaladtával a bizonytalanság is jól látható. Lehet, elsőre kínainak tűnik ez így, de idővel ki lehet igazodni ezeken. :D

Ha pedig mégis weboldalak kész előrejelzésére alapoznál a nyers modellkimenetek helyett, akkor a met.hu és a metnet.hu oldalakat tudom ajánlani.

2023. márc. 10. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Én évek óta a "meteoblue" alkalmazást használom, szerintem elég jó.

Minimális, 1-2 EUR/év díjért reklámmentesen lehet használni. Sok mindent tud...

A svájci Bázeli Egyetemen hozták létre.

Magyarul is beszél.

Weboldala: meteoblue.com

2023. márc. 12. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!