Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan kell letölteni a...

Hogyan kell letölteni a Windows 98-at?

Figyelt kérdés
Tudom van már újabb verzió is de csak virtuális gépre kell de nem ez a lényeg. A lényeg az hogy megtaláltam már de egy BIN és egy CUE fájlban van. A BIN fájl több mint 600 MB. XP-nél egy ISO-ban van meg minden. Akkor itt hogyan kell?
2010. okt. 6. 16:27
 1/7 P.O.C. ***** válasza:
Konvertáld át iso -ba, ezt minden virtuális gép tudja használni. Vagy egyszerűen csatold be be daemon tools -ba.
2010. okt. 6. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
át kell convertálni nekem játék volt ilyen van egy olyan konverter hogy: ANY TO ISO azzal próbáld meg
2010. okt. 6. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

pl kiírod CD-re az ISO file-t, vagy Daemon tools-ba mountolod, és a virtuális gép optikai meghajtójának megadod a Daemon tools virtuális meghajtóját. A Hiba ott van a mátrixban, hogy ha jól emlékszem, akkor a windows milleniumtól volt önindítós a CD, vagy ha mégis, akkor kicsit érteni kellene a DOS-hoz is.

Ha elindul CD-ről (Képfile) akkor ha nincs még partícionálva a virtulis gép, akkor a övetkező parancsal tudsz particiót létrehozni:

FDISK

kiválasztod az 1-es menüpontot majd enter

megint 1-es menüpont enter

I, vagy Y gombot nyomsz enter

ESC

ESC


indítsd újra a virtuális gépet

szintén az iso-ból bootoljon

Megint parancs lesz:

FORMAT C: /autotest

utána

D:

CD WIN98

SETUP

innentől a grafikus teleptő fog fogadni.


Remélem érthető voltam, és segítettem, bár már régen csináltam ilyet.

2010. okt. 6. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
És kiírni hogyan kell CD-re úgy hogy később esetleg fel lehessen telepíteni egy igazi gépre?
2010. okt. 6. 16:45
 5/7 anonim ***** válasza:

:)

ezt töltsd le:

[link]

Telepítsd, majd ebben nyisd meg az ISO file-t, megnyomod az F7-et, és rányomsz az írás gombra.

2010. okt. 6. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Most inkább térjünk át arra hogy mit írjak ki CD-re. A CUE meg a BIN fájlt is? Ha így írom ki, később fel lehet rakni egy igazi gépre? Léci segítsetek ezt megoldani. A célom az hogy CD-n meglegyen és hogy fel tudjam majd tenni később igazi gépre ha kéne.
2010. okt. 6. 20:14
 7/7 P.O.C. ***** válasza:

Attól tartok valamit nem értettél meg. A BIN és CUE fájlok úgy nevezett CD kép fájlok. Vagy is a CD lemez tökéletes másolatai, ami tartalmazza a CD minden adatát: fájlokat, mappákat, speciális beállításokat, beleértve a boot szektort is.

Szóval nem adat cd-t kell írni, a CD kép fájl (bin) és az ellenőrző fájl (cue) felírásával, hanem magát a CD képet kell kiírni. Ha Nero -t használsz a CD/CD író menüben találsz egy CD kép felírása pontot. Ha jól tudom a régebbi Nero-k csak iso és nrg képfájlokat támogatják.

Ezért ajánlom inkább az ImgBurn nevű CD/DVD író programot, ami ingyenes, és az összes képfájl formátumot támogatja, és magyarítható is.


Persze nem kötelező kiírni, ha figyeltél volna az első hozzászólásomra. Leírtam, hogy Daemon Tools -al be tudod csatolni ezt a CD képet egy virtuális meghajtóba.

Ez után a Virtuális gép (pl. Microsoft Virtual PC) a Daemon Tools virtuális meghajtóját, rendes fizikai CD/DVD meghajtóként látja, és simán föltelepítheted róla a becsatolt Windows 98 képfájlt.

Előtte persze az általad használt Virtuális Gépben be kell állítani, hogy a Daemon Tools virtuális meghajtójáról boot -oljan elsőként.

2010. okt. 7. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!