Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan tudok beírni egy...

Hogyan tudok beírni egy cellába úgy perc:mp adatot, ami nagyobb szám, mint a 24 vagy 60, például 76:15?

Figyelt kérdés

Azaz 76. perc 15. mp! Sehogy nem engedi csak szövegként így megjeleníteni, hogy csak a 76:15 jelenjen meg és semmi más. Ha dátumként írom be, akkor elé tesz évszámot stb. Ha szövegként formázom a cellát, akkor kiírja így, hogy 76:15, csak akkor nem tudok pl olyan képletet ráírni egy másik hivatkoznásnál, hogy nagyobb, mint nulla, mivel az szöveg és nem értelmezi.

Nekem arra lenne szükségem, hogy perc:mp alapon, de akár 70-es vagy még nagyobb perc esetén is ezt beírhassam és ne szövegként.

Köszönöm szépen előre is a tanácsot, segítséget!



#Excel #perc:mp #cella formázás
2023. márc. 15. 11:59
 1/4 anonim ***** válasza:

Cellák formázása, idő itt válaszd ki, ami neked kell.

Szerintem a 37:30:55 lesz az. Így számolni lehet vele, szűrni, meg minden mást is.

2023. márc. 15. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ha azt választom, akkor a 76:15-re azt írja, hogy 1900.01.03. 4:15:00


Egyszerűen nem jövök rá, hogy hogyan lehet beírni 60 percnél nagyobb számot percnek.

Konkrétan nekem egy sportesemény kapcsán kellene egy kimutatás, de ahhoz nekem nagyobb perc:mp adatokra is szükségem lenne, viszont nem, mint "szöveg" a cellában. Mert szövegként simán kiírja csak úgy a többi képlet nem passzol, mert nem számadatként kezeli :/

2023. márc. 15. 12:23
 3/4 A kérdező kommentje:

Ja, és nekem az is megfelel ha mindezt óra:perc adatként adom meg. A lényeg, hogy ne szövegként jelenjen meg a 76:15.

Köszi a segítséget azért:)

2023. márc. 15. 12:25
 4/4 A kérdező kommentje:

Siker: [ó]:p:m


Hátha valakinek hasznos lesz:)

2023. márc. 15. 13:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!