Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Photoshop működése leállt, ez...

Photoshop működése leállt, ez mi okozhatja?

Figyelt kérdés
Felraktam a CS5-öt, működött rendesen, aztán felraktam egy magyar verziót, az írta ki, hogy a program működése leáll, ezt letöröltem, felraktam egy másik verziót, de az is ezt csinálja. Ezt mi okozhatja?
2010. okt. 6. 20:10
 1/5 anonim ***** válasza:

Összekeveredtek a registryben az összes telepített programodnak a vackai. Mint a sörre bor, arra pálinka. Te is bekergülnél tőle.


Ha rendesen működött, miért raktál RÁ egy magyar verizót? És ha már ráraktad, miért nem szedted le normálisan? Előbb inaktiválni kell a programot, majd az eltávolítóját futtatni, de még jobb, ha külső programot veszel ehhez is igénybe, mondjuk Revo Uninstallert. Ha jól számolom, már a harmadikat telepíted egymásra. Nem csoda, hogy "bebirkult".


Én azt javaslom, hogy Revo Uninstallerrel az összes Photosohpra irányuló bejegyzést távolíts el a számítógépről. Emellett igénybe veheted a CCleanert, hogy az esetlegesen fennmaradt szemetet kiszanálja a registryből. Utána belelépsz a registrybe, és az összes Ps bejegyzést, amit ez a két program benne hagyott, kiszeded egytől-egyig. Mindet, egyenként. Ajánlom melegen a Ctrl+F-et a művelethez.


Ha ezzel kész vagy, ÚJRAINDÍTOD AZ EGÉSZ RENDSZERT, mielőtt nekiállnál újra Ps-t telepíteni. És azt rakd fel, amelyik először működött.

2010. okt. 7. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Fú köszönöm, sokat segítettél!
2010. okt. 7. 14:47
 3/5 A kérdező kommentje:
Na hát megcsináltam, jóformán minden Adobe programot letöröltem, el is rontottam a Flash-t is meg a Dreamweavert is, de az most mindegy. Lényeg, hogy semmi nem maradt belőle. Újraraktam a PS-ot, de megint leáll, viszont ahogy észrevettem csak egy bizonyos műveletnél mikor egy képből kivágok valamit és egy másik képre akarom rakni. -.-
2010. okt. 7. 22:00
 4/5 anonim ***** válasza:

Akkor pedig lehet, hogy csak simán túlterheled. Nem mindegy, hogy mekkora képpel dolgozol, és mennyi memóriád van. Egy átlagos képrenyő felbontású (max 1-2 Mpixel) képpel viszonylag elboldogul egy könnyebb konfiguráció is. Viszont, ha sok a réteg és azokon az effektek, azokat mind a memóriában tárolja, továbbá a Scratch Disken. Ez a Photoshop virtuális memóriája, és szereti, ha a legnagyobb összefüggő lemezterületet adjuk meg neki.


CTRL+K-val beléphetsz a beállításokba. A Performance tabra lépsz. Ha van 2 Giga ramod, a felét nyugodtan odaadhatod neki. Továbbá ha a C lemez van beállítva Scratch Disknek, akkor ajánlott másik lemezt választani, amin több egybefüggő hely van, és természetesen töredezettség-mentesíteni, mert azt szereti.


Itt egy képen láthatod, nekem hogy van beállítva: a C rendszerpartíció kilőve, mert az töredezik a legjobban és az a legkisebb, kapott helyet a D-n és egy másik meghajtón is bőven. Egyébként a memóriát, a casht beállítja magától, ott van fölötte az ideális tartomány, csak a Scratch Disket kell jól belőni.


[link]


Természetesen minden ilyen átállítás után újra kell indítani a programot, ha tutira akarsz menni, akkor az egész rendszert, mert azért a Windows is beleszól a memóriahasználatba kissé. Érdemes belenézni a Windows lapozófájl (virtuális memória) használatába, hogy nem véletlenül kicsi-e, vagy mondjuk a rendszernek van odaadva a többlet memória a programok kárára. Vezérlőpult-->Rendszer-->Tulajdonságok-->Speciális... ott keresd. Ha W7-esed van, csak írd be a gyorskeresőbe, hogy "virtu" és már ki is dobja a vonatkozó Help fájlt, ami segít. XP-n is keresheted a helpben a virtuális memória beállítást, ha nem találod (sajnos, már nem emlékszem, mi merre volt benne...)


U.I.: A többi Adobe programot nem kellett volna leszedni, csak hát a Ps is szeret annyi lomot feltenni magának, hogy tényleg ember legyen a talpán, aki kiigazodik közöttük.

2010. okt. 8. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Oh haverom vagy! Küldök egy sört, vagy valami! Nagyon szépen köszönöm!!!!!!
2010. okt. 8. 14:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!