Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » 3D nyomtatast akarok felvenni...

3D nyomtatast akarok felvenni videora. Milyen modon tudom ezt megtenni ha a nyomtatas kb 6-8 ora?

Figyelt kérdés
Telefonom, fenykepezom, kameram van hozza amit le tudok tenni egy kis 3 labura. A kerdes igazabol az utana kovetkezo lepes.
2023. márc. 24. 10:18
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
35%

A kérdés az: szükséged van a teljes "nyers" videóra?


Ha igen akkor felveszed és felgyorsítod.


Ha nem akkor felveszed mint timelapse és nem kell vele semmit csinálnod.

2023. márc. 24. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
33%

Nézd meg ezt a videót:

https://www.youtube.com/watch?v=BchF1fV5pIE

Walter elmagyarázza neked részletesen hogy mit hogyan kell csinálni.

"De ez tul korulmenyes"

Hát kéremszépen ha így állsz hozzá, akkor nem lesz jó videót a nyomtatásodról.

2023. márc. 24. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Nem tudom ki ez a lepontozógép,de nem értem a lepontozást.


Az Iphone13 kamerájában nincs timelapse opció? Az andoidosomban van - töredék áron. Feldugja a telefont töltőre és mehet a timelapse.


Nekem van DJI gimbalom, a DJI szoftverében is van jól konfigurálható timelapse felvétel, ugyanígy azzal is lehet gond nélkül több órás timelapset csinálni.


A linkelt videóban elhangzik, hogy nincs minden telefonban fehéregyensúly és manual focus, szerintem az iphoneokban pont van. Amúgy az iphoneon a kamera appok a legmagasabb szintű hozzáférést kapják a kamerához, így egy Filmic Pro-val minden van: manual focus, manual iso, fehéregyensúly, logaritmikus színskála stb.. mindez elérhető timelapse felvételnél is.


Szóval nem világos miért lett 0% az előző, ha timelapse kell ( és nincs szüksége a 6-8 órás nyers videóra) akkor miért nem csinál simán timelapse-t? Tud ilyet a telefonja, felküldi töltöre és mehet...


Miért kellene baxakodni videóvágással, gyorsítással amikor megoldja a telefonja brutál jó minőségben?

2023. márc. 24. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Az ájfón time lapse funiciója eléggé egyedien működik.

Minél hosszabb a felvétel, annál több képet ejt ki, így a hosszabb videók sokkal gyorsabbak lesznek.

A legjobb valamilyen timelapse appot használni amit bizonyos időre beállítasz és képeket készítesz vele!

Aztán ezekből a képekből csinálsz egy szerkesztő programmal videót. Azért így érdemes csinálni, mert így kb 5K-s felbontásod lesz ami 5-6x nagyobb mint a fullHD és így több lehetőség van belezoomolni a videóba, megvágni, forgatni, stb. Van mozgástér korrigálni és nem egy fullhd-s videót kell szerkesztgetni, csökkentve a felbontását.

2023. márc. 24. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
2-es vagyok. Timelapsban gondolozva érdemes befektetni "régebbi" Canon fényképezőgépekbe, mint az A60, A85. Ezeket számítógépről a Psremote nevű programmal lehet szó szerint távirányítani, és kezelni akár az optikát is. Szerezni kell hozzájuk egy tápot, aztán mehet is a képkészítés, minden beállítást a gépen tud az ember elvégezni. Régebben a viharvadászok ezeket használták, illetve nekem is van tapasztalatom velük, egy "fapados" Asus EEEPc-vel használtam egy A85-öst, 4:3-ban tud képet készíteni, de utána ha megfelelően van komponálva a kép, igény szerint 16:9-re vághatóak a képek mondjuk Lightroomban és összefűzhetőek, bár a 4:3 sem elvetendő formátum.
2023. márc. 25. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!