Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » OBS studio-val lehet egyáltalá...

OBS studio-val lehet egyáltalán éles game play videókat felvenni? Vagy csak homályos/pixeles felvételeket maximum beállítások mellett?

Figyelt kérdés

Az Nvidia saját kijelző fellevőjét (ShadowPlay) használtam, de nem voltam megelégedve vele. Ajánlották az OBS-t, ami jelenleg szarabb felvételt csinál mint a ShadowPlay.

Nem tartalom készítés a cél, haveroknak szoktam felvenni ezt-azt, viszont szeretném ha éles felvételek készülnének.

Ebből kifolyólag nem is nagyon merültem bele a program használatába. Mindent a maxra állítottam, de ugyan olyan szar homályos, ránézésre 30FPS videókat vesz fel mikor legalacsonyabb beállításokon van. Tehát gyakorlatilag mindegy mit állítok, mindig szar a felvétel minősége. 1440p-4K felbontáson játszok.

Gépem bőven elég lenne, 12700K, 32GB RAM, 2TB 980 PRO, RTX 4080.

Valamit én szerencsétlenkedek, vagy ennyit tud az OBS?



2023. márc. 25. 01:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
41%

"Ebből kifolyólag nem is nagyon merültem bele a program használatába."


Hát akkor talán bele kellene merülni. Be kell állítani a hardveres enkódert, adni neki magas bitrateet( 4Kban simán felverhetet 50Mbitre ) és belőni 60fps-re ( asszem ennyi a max).

2023. márc. 25. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Bő 2 órát baszakodtam vele. Először az ajánlott beállításokkal csináltam, utána felvettem maxra mindent amit csak lehet (1 perc videó 3-4GB volt) aztán le minimumra. Mind a 3 alkalommal ugyan olyan fos felvételt csinált. Próbáltam mindenféle enkódert, amit csak lehet variáltam a látható beállításokon.


Olyan a végeredmény mintha 720p-ben 30FPS lenne a felvétel. Konkrétan ezt az írást is alig lehetne elolvasni a monitoron, annyira homályos.

2023. márc. 25. 01:41
 3/11 A kérdező kommentje:
A belemerülést úgy értettem, hogy mivel soha életemben nem használtam is nagyon tudom merre kellene elindulni. Nyilván ha streamelni akarnék akkor jobban rászánnám magam, annyira viszont nem érdekel, hogy annál a 2 óránál még több időt elbasszak. Azért írtam a kérdést, hátha valaki tud valamit amit én nem :D
2023. márc. 25. 01:45
 4/11 anonim ***** válasza:
41%

Beállítások>Kimenet>Felvétel fül:


[link]


Ha youtubera töltenéd akkor a kódoló az nvenc H264 legyen, olyan felbontás amin játszol (1440p vagy 4K), a bitratenél elég a CBR ( ha átrakod loslessre akkor jönnek a brutál nagy fileok), 4K-hoz nyugodtan állíthatsz 40-50Mbitet is ha van helyed.


A beállítások >videó fülön tudod átállítani az fps-t 60-ra.


Ha ultimate minőség kell akkor felvered a bitrate-et veszteségmentesre.


Ha nem akarod sehova feltölteni, akkor H264 helyett használhatod az AV1-et is, ugyanolyna minőség mellett keveset helyet foglalnak a felvételek.

2023. márc. 25. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
41%
P.S.: ha olyna jól hasít az RTX4080 akkor a Beállítások > Videón a gyakori fps értéket átdobhatod egész fps-re és megadhatsz 120fps-t is, csak ne felejts el utána magasabb bitrateet engedélyezni.
2023. márc. 25. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Délután megnézem majd az ajánlásod alapján, köszi!
2023. márc. 25. 02:17
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
Felesleges videónál a 60fps. A 30 bőven folyamatos mozgás! erőforrást kímélsz vele.
2023. márc. 25. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Nah, sikerült :D Ugye a kimeneti módnál át kellett állítani haladóra, amit én észre sem vettem mint opciót. Így egy kicsit több lehetőség nyílt meg :D Szóval köszi!!!! Nem tudom melyik két autista pontozott le...

7-es te meg csihadjál le, annyi erőforrásom van ami neked 2 élet alatt sem lesz soha :D

2023. márc. 26. 00:03
 9/11 anonim ***** válasza:
Örülök hogy sikerült :)
2023. márc. 26. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

https://www.youtube.com/watch?v=5Q8D2kVL2OA


1440p-ben csináltam egy gyors yt feltöltést a javasolt beállításaiddal, ez azért már vállalható szerintem :D

Még egyszer ezer hála!

2023. márc. 26. 00:35
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!