Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » MacBook gesztusvezérlés...

MacBook gesztusvezérlés változtatása lehetséges?

Figyelt kérdés

Csak hogy tiszta legyen, épp vásároltam egy MacBook Pro-t M1 Max procival. Eddig windowsos voltam, most viszont a videózuási és grafikai munkám miatt beruháztam erre. Kicsit szoknom kell ezt rendszert.

Lehet testreszabni valahogy a touchpad gesztus vezérlést (tehát pl. nekem a régi HP-mon a három ujjal jobbra balra, az az előző következő zene). Mert olyat találtam, hogy be-ki lehet kapcsolni a gesztusokat, de olyat nem, hogy afunkciót változtatni. Van esetleg erre mód?

Illetve tudtok még nekem trükköket küldeni, amivel jobban kezelhető, meg hogy miket érdemes beállítani, milyen programokat érdemes használni stb.



2023. ápr. 1. 10:46
 1/7 anonim ***** válasza:
47%
Minek? Ott van a billentyűzeten jobbra fent a zenéhez minden gomb.
2023. ápr. 1. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem, ez a jó a macos-ben, be vagy zárva a burokba és nem lehet semmit személyre szabni. Vidd vissza és az árából egy ugyan olyan jó Windows-os laptopot tudsz venni, amin ugyan olyan jól fog futni a PP, AE, PS és az AI
2023. ápr. 1. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

[link]


2-es ez nem az ájfónos kategória! Itt nem ér a zártságról misézni! A macOS abszolut nem zárt. Azt csinálsz vele amit akarsz (terminal).

Attól nehogymár zárt legyen hogy nem lehet pontosan azokat a gesztusokat beállítani :DD Főleg úgy, hogy vannak hozzá külön gombok a billentyúzeten.


Kérdező nem bonyolult - és nem zárt - a macOS. Van néhány dolog ami persze teljesen máshogy működik mint windowson. De hamar meg lehet szokni.

De azt próbáld meg, hogy nem erőlteted a windowsos beidegződéseidet és ne úgy akarj mindent megoldani ahogy windowson csináltad, csinálnád, mert akkor kínszenvedés lesz a macOS! Ki kell kapcsolni a windowsos rigolyákat!


Tippek? Nem tudom miket lehetne mondani itt pár szóban. Van rengeteg youtube videó és milliónyi weboldal ahol minden infót össze lehet szedni. Ha megy az angol, akkor néhány kattintással megvan az info. Illetve ott az Apple support - lásd fent a linket - az is nagyon jó.

2023. ápr. 1. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
3-as: Nem windowsos rigolya ez, egész egyszerűen kényelmesebb lenne így
2023. ápr. 2. 19:15
 5/7 A kérdező kommentje:
Tehát nincs semmilyen lehetőség a gesztusvezérlés változtatásra?
2023. ápr. 3. 12:33
 6/7 A kérdező kommentje:
Meg lett a megoldás. Van egy multitouch nevű app, ebben teljesen testre lehet szabni a gesztusvezérlést
2023. ápr. 7. 22:10
 7/7 anonim ***** válasza:
0%

"Kicsit szoknom kell ezt rendszert."

Nem kell ha ilyeneket csinálsz. Tök felesleges erőforrás pazarlás. Mosz majd az lesz a bajod, hogy mi meríti. Ennyi idő alatt már rég megsoktad volna a gombokat.

Tölts le hozzá windows skint is....

Meg néhány óránként random indítsd újra mintha windows lenne.

2023. ápr. 8. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!