Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » FreedomGPT (cenzúrázatlan...

FreedomGPT (cenzúrázatlan ChatGPT alternatíva), mennyire lehet valós? Nem nagyon tudom eldönteni, hogy átverés -e vagy sem.

Figyelt kérdés

Ez a hivatalos oldala:


[link]


A minap dobott fel egy cikket:


[link]


Aztán kicsit utána néztem, és találtam róla reddit posztokat, de valakik szerint kamu, adathalász, mások szerint igen is valós. Elvileg offline változata is van, ami a saját PC -t terheli. Mac verzió már letölthető, Windows verzióra még várni kell.


Ti mit gondoltok?



2023. ápr. 2. 12:24
 1/7 anonim ***** válasza:
nemtudom, a web meg az hogy a buzzfeed tesztelete megbizhatonak adja átt de letöltöttem a MAC-es verzió fájlját és 87 Mb amit nagyon is kevesellek, nincs MAC-em hogy kipróbáljam de kétlem hogy 87 megába elfér a GPT a data set-jeivel eggyüt na de kitudja majd valaki nálam okosabb megmondja a tutit
2023. ápr. 2. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hát ezaz... Úgy van hirdetve, hogy teljesen offline működik a letöltött program. Ebben a formában csak úgy tudom elképzelni, hogy ha friss adatokkal akarsz mindig dolgozni, akkor újra és újra le kell tölteni az offline appot, vagy valamilyen más módon frissíteni az offline adatbázist. Majd kiderül, gondolom nagyon kezdetleges még, hisz Windows verzió még el sem érhető.
2023. ápr. 2. 14:45
 3/7 A kérdező kommentje:
Végül is, ha virtuális gépen próbálnánk ki, akkor talán olyan nagy baj nem lehet.
2023. ápr. 2. 14:54
 4/7 A kérdező kommentje:

Figyu már mit találtam, ez valami másik lesz, de nagyon úgy fest, hogy nem kamu. 4GB -os nyelvi modellt kell hozzá letölteni, szóval ez már közelebb áll a valósághoz. Megpróbálom beüzemelni virtual pc -n (vmware workstation programban), és elmondom hogy működik -e.


FREE ChatGPT on Your Computer! GPT4ALL Is HERE!


[link]

2023. ápr. 2. 19:04
 5/7 A kérdező kommentje:

Működik, bár közelébe sincs az online ChatGPT -nek, és magyarul sem ajánlatos megszólítani, inkább angolul, de van egy olyan nyelvi csomag, ami nem cenzúráz elvileg. :D Bár nálam végtelen ciklusba futott a mese egy bizonyos mondat után, ettől függetlenül itt van egy példa (google vagy deepl fordítóval érdemes lefordítani a szöveget, aki nem érti, én kicsit megkönnyeztem, ilyet az online ChatGPT már nem enged, bár nekem volt szerencsém hozzá még a kezdetekben):


[link]


Fontos, hogy a videóban nem tér ki arra az illető, hogy a git -et fel kell előtte telepíteni, valamint ha a cenzúrázatlan nyelvi csomagot töltitek le, akkor a "gpt4all-lora-unfiltered-quantized.bin" fájl nevéből ki kell venni utólag az "-unfiltered" részt, vagyis "gpt4all-lora-quantized.bin" legyen a neve végül.

Én VMWare -ben 8 GB RAM -ot állítottam be (4 -el nem fog működni), valamint "Number of processor cores" -t 12 -re állítottam, bár ettől függetlenül feladatkezelőben 6 szálat mutat. A fő gépem egy ryzen5 3600, valamint 16GB RAM, természetesen SSD -n. Teljesen elfogadható sebességgel fut, de 8GB RAM mindenképp kell, talán processzor magokból/szálakból elég kevesebbet is megadni virtuálisan.

2023. ápr. 2. 23:09
 6/7 anonim ***** válasza:
Fordítani sem tud? Mert a rendes ChatGPT szerintem egész jól fordít angolról magyrra.
2023. ápr. 12. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ez még nagyon kezdetleges, nem tudom lesz -e belőle bármi komolyabb, meg nem várható el egy 4GB -os fájltól, hogy azt tudja, amit az online verzió. De maga a tény, hogy ez működhet offline a saját gépeden, szerintem már most hihetetlen. Nem tudom később hogyan fog működni, szerintem a tárhely lesz kérdéses, ha egy sokkal nagyobb nyelvi modellt akarsz offline futtatni. Már csak az a kérdés, hogy utóbbi mennyire befolyásolná a RAM és a CPU igénybevételét.
2023. ápr. 13. 11:37

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!