Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mért nem megy egy gépen külön...

Mért nem megy egy gépen külön partíción az egymás mellét telepített XP és Windows 7?

Figyelt kérdés

Más gépen simán megy így, már nem egyre telepítettem fel. A másik gépemen is így fut és az indulásnál kell kiválasztani, hogy a Win7, vagy az korábbi verzió (XP) töltődjön be.

Most vettem egy Samsung N150-es netbookot. Gyárilag XP van rajta előretelepítve. Mivel ugyan ezt a típust árulják Win7-tel is, gondolom egy külön partícióra felteszem, hogy megnézzem, hogy muzsikál rajta.

Fut is szépen, de eltűnt az XP. Vagyis fizikailag rajta van a merevlemezen, de az induláskor nem lehet választani a kettő között.

Aztán lefuttattam megint az XP-s partíción egy XP telepítést. Ekkor lett Xp, de a Win7 tűnt le megint ugyan így.

Ez mitől lehet? Mi a gond? És mit lehetne tenni ellene? Lehet, hogy a BIOS-ban kéne valamit beállítani? Bár ahogy átfutottam, nem láttam erre vonatkozó beállítást.


2010. okt. 7. 21:51
 1/10 bp1985 ***** válasza:
Előbb kell a 7-et, utána az xp-t telepíteni.
2010. okt. 7. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 bp1985 ***** válasza:

[link]


De itt találsz leírást.

2010. okt. 7. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

22:08

Az nem lehet!

Többször telepítettem már ugyan ezeket a verziókat, ugyan ezekről a lemezről, úgy hogy előbb volt fent az XP és utána a 7. Nem volt semmi probléma.

Egyébként fordítva is próbáltam ezen a gépen, úgy se megy.

2010. okt. 7. 22:11
 4/10 A kérdező kommentje:

Valami konkrétabb válasz nincs esetleg? Mert beleőszülök mire végigbogarászom a Google-n található összes cikket.


Arra gondoltam, esetleg valaki konkrétan találkozott ilyennel és rögtön tudja rá a választ.


Egyébként legrosszabb esetben legyalulom a gépre előre föltelepített minden szir-sz@rt. És föltelepítek egy teljesen új XP-t és 7-t.

2010. okt. 7. 22:14
 5/10 aulac ***** válasza:
Olvasd el ezt: [link]
2010. okt. 7. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszi szépen. :)

Na majd ezt megpróbálom.

2010. okt. 7. 22:40
 7/10 P.O.C. ***** válasza:

22:08

============

Nem beszélj hülyeségeket! Először mindig a korábbi verziót kell feltelepíteni!


A kérdezőnek:

==============================

Valószínűleg a rejtett recovery partíció kavart be. Az EasyBCD vagy a VistaBootPro megoldhatják a problémádat.


EasyBCD-vel pl ezt kell csinálni:

Az Add/Remove Entries alatt válaszd a Windows NT/2k/XP/2k3-az a legördülő menüből, add meg egy nevet (mondjuk Windows XP), ezután Add Entry. Partíciónak az XP-ét add meg. Save. Ezután a Manage Bootloader résznél Reinstall the Vista Bootloader legyen kiválasztva és nyomd meg a Write MBR gombot.

2010. okt. 8. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm Neked is!

Hétvégén lesz időm, majd meglátom mit tehetek.

2010. okt. 8. 12:28
 9/10 anonim ***** válasza:
Igen jól mondja a kolléga először win7 install majd xp install cd-ről utánna EasyBCD nevű programmal az xp-be bootolva helyre lehet hozni a 7-esnek a boot loaderjét.
2010. okt. 9. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm még egyszer, ez a program megoldotta a problémát.

Bár nálam az utolsó válaszolóval szemben fordított volt a felállás. Mivel a gépen Xp volt előtelepítve, először az került fel, utána a 7. De ez nem okozott problémát.

Sőt 2 Windows 7-es (vagy XP-s, már nem emlékszem) boot bejegyzés lett. Valahogy megjavult az eredeti is. De azt ezzel a programmal töröltem, így már minden rendben, úgy működik, ahogy elképzeltem.


Vannak viszont más furcsaságok, amik lehet hogy egy külön kérdést megérdemelnének:

Pl ha először Xp volt futtatva a gépen és kikapcsolás után a 7-t indítanám, akkor a betöltés épphogy elkezdődik és rögtön újraindul a gép. Ekkor hibakereséssel akar indítani, de semmilyen hibát nem talál.

Ugyanezt eljátssza egyébként fordítva is, ha a 7 után indítom az Xp-t.

Ha Xp után Xp-t, vagy 7 után 7-t indítok, akkor probléma nélkül indul, nem lövi vissza magát.

A másik dolog, hogy míg Xp alatt tökéletesen tudom állítani a kijelző fényerejét, addig 7 alatt hiába nyomkodom a megfelelő billentyűkombinációt (notebookról van szó) nem reagál. Pedig a videokártya driver fent van a 7-en is. Szóval ez számomra rejtély, hogy mért csinálja. De majd meg vakulok, mert max fényrőn van a kijelző és nem tudom lejjebb venni. XP alatt meg nincs ez.

2010. okt. 10. 19:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!