Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Honnan tudom letölteni a...

Honnan tudom letölteni a hivatalos Linux-ot?

Figyelt kérdés

Az alábbi oldalról félek letölteni: linux.org

Azt tanultam, hogy a .hu vagy .com végződésű oldalak megbízhatók, a többi nem igazán. Bár ezen az oldalon sem találom hol tölthetnék le akármit is.


Szerintetek megéri kipróbálni a Linuxot? Ha igen, miért? Ha nem, miért?



2023. ápr. 15. 18:44
 1/5 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
0%

minden linux org cimen talalhato hivatalosan


mind ami ingyenes,


org. the internet domain name for. an organization, usually a nonprofit-making organization.


nem haszonszerzesbol munkalkodo szervezetek, cimeinek vegzodese mind ilyen

szoval ez semmit nem mondnel sajnos a megbizhatosagrol hogyan vegzodik

.hu es .com vegzodesu is lehet karos szoval


ami a biztonsagrol informal az a https kapcsolat es ha ranyomsz akkor az oldal tanusitvanyanak ellenorzese

ha piros akkor nem jo valami vele

ha zold akkor az sem jelenti feltetlen azt hogy nem lesz gondod


de utana lehet nezni ha oldalaknak es a tanusitvanyoknak is ha valamiert gyanusnak tartod oket


szoval te eppenhogy akar bele is akadhatsz egy nem hivatalos oldalba amit (hu, com miatt) megbizhatonak tartasz

Es fizetsz egy linuxert... ami hivatalosan ingyenes

vagy letoltesz egy virusost, ami hivatalos oldalon nem lenne az

2023. ápr. 15. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm az információkat! Úgy látszik téves információk birtokában voltam.
2023. ápr. 15. 20:39
 3/5 A kérdező kommentje:

[link]

Melyiket érdemes letölteni kipróbálni, ha tetszik, használni?


Egyáltalán érdemes kipróbálnom általános használásra?

2023. ápr. 15. 20:39
 4/5 anonim ***** válasza:
85%

Kezdőknek általában a Debian Linuxra ( [link] ) épülő Ubuntu-t ( [link] ) vagy annak más ablakkezelővel (az ablakkezelő felel a grafikus felület kinézetéért, működéséért) ellátott változatát - mint például a Xubuntu ( [link] ), a Lubuntu ( [link] ) vagy a Kubuntu ( [link] ) - szoktam javasolni, vagy az Ubuntura épülő Linux Mintet ( [link] ). Ezek talán az átlagfelhasználók körében legelterjedtebb, legnagyobb közösséggel bíró disztribúciók.


Egy másik nagy ága a Linux-disztribúcióknak a vállalati felhasználókat célzó, fizetős Red Hat ( [link] ), illetve az arra épülő, ingyenes Fedora ( [link] ).


Egy harmadik nagy ág az ugyancsak vállalati felhasználókat célzó Suse ( [link] ), illetve annak ingyenes változata, az OpenSUSE ( [link] ).


Egy negyedik illetve ötödik irányvonal az Arch ( [link] ) ás a rá épülő Manjaro ( [link] illetve a Gentoo ( [link] ).


De a felsorolás napestig bővíthető, hisz a Linux disztribúciók családfája nagy:

[link]

2023. ápr. 15. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
89%

"Azt tanultam, hogy a .hu vagy .com végződésű oldalak megbízhatók, a többi nem igazán."

Na, ennél tévesebb információt is keveset hallottam.

Az adott oldal tartalmától dől el, hogy az megbízható, vagy sem. Való igaz, hogy statisztikailag kimutatható némi összefüggés a domain-végződések és a tartalmak káros mivolta között, de ez csak semmitmondó statisztika. Mondjuk a .info, vagy .tk domaineket előszeretettel használják nem túl tisztességes weboldalak üzemeltetői, de még ez sem jelenti azt, hogy minden, ami ilyen végződésű lenne, az rossz lenne. Meg aztán .com is tartalmazhat káros tartalmat, de még mennyit...


Ami a fő kérdést illeti: a Linux nem egy adott oprendszer, igazából egy oprendszer-"család". (A köteledések elkerülése végett: igen, lehet másként is értelmezni, de hétköznapi értelemben ezt így értjük.) Nincs olyan, hogy "a Linux". Különféle kiadásai, úgynevezett disztribúciói vannak, és ezek legtöbbjének van valami hivatalos oldala is. Mondjuk a Linux Mintnek, amit én használok, a nemzetközi weboldala a linuxmint.com, a magyar oldala pedig a linuxmint.hu. Mindkettőről le lehet tölteni a hivatalos Linux Mint lemezképfájlt. Az Ubuntunak a nemzetközi oldala az ubuntu.com, a hazai pedig ubuntu.hu. Ezekről az Ubuntu Linuxot (és hivatalos változatait) lehet letölteni. De napstig sorolhatnám, hogy melyik disztrónak mi a weboldala. Ha van valami konkrét disztó, amire kíváncsi vagy, szívesen segítek benne, hogy mi a hivatalos weboldala. Ha nincs konkrétum, akkor a személyes véleményem az, hogy a Minttel, vagy az ubuntuval nem fogsz csalódni. Bár ott is lesznek még különböző változatok, Mintnél például lehet Mate, Cinnamon, vagy XFCE ablakkezelővel telepített változatot letölteni. (Később egyébként a másik ablakkezelő is feltelepíthető, ha erre van igény.) Az ablakkezelő gyakorlatilag a felhasználói felületet jelenti. (Meg a hozzá tartozó alapértelmezett programokat.) Legtöbben a Mate-t és Cinnamont használják Linux Minten, az XFCE az kissé puritánabb. (De erőforráshatékonyabb.) Nekem személy szerint a Mate a kedvencem.

2023. ápr. 17. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!