Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Excelben hogy oldom meg, hogy...

Excelben hogy oldom meg, hogy két oszlopban számok vannak, és ami kisebb, azt színezze be?

Figyelt kérdés

2023. ápr. 17. 07:45
1 2
 1/11 P.O.C. ***** válasza:

Van egy feltételes formázás nevű opció, azt érdemes megnézni ez ügyben.

https://www.youtube.com/watch?v=09xWTQ18OYI

https://www.youtube.com/watch?v=O3Q77f6uJ_A

2023. ápr. 17. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Melóhelyi gépen youtube letiltva :D
2023. ápr. 17. 08:20
 3/11 A kérdező kommentje:
De amúgy odáig én is eljutottam, igen
2023. ápr. 17. 08:21
 4/11 P.O.C. ***** válasza:

Ha tudod is milyen funkció kell, meg hol van. Innentől kezdve szerintem faék egyszerű használni.


Pontosan mi a feladat? És mi nem megy a megoldásában?

2023. ápr. 17. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Leírtam pontosan, hogy mi a feladat. Feltételes formázásnál szabályok kezelésénél ezt írtam be:

="HA(MIN(J3,K3)=J3)"

Bár így két szabály kell majd. A Másik ez lenne:

="HA(MIN(J3,K3)=K3)"

2023. ápr. 17. 08:32
 6/11 P.O.C. ***** válasza:
Ja hogy ehhez ilyen bonyolultabb képlet kell. Én úgy értelmeztem hogy ha kisebb egy bizonyos értéknél, akkor színezzen. Mert ahhoz csak egy szabály kell és és kész.
2023. ápr. 17. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Nem volt szó a kérdésben bizonyos értékről :)

Két oszlopról volt szó, amiben számok vannak. Amelyik kisebb, azt színezze be.

2023. ápr. 17. 08:41
 8/11 A kérdező kommentje:
De úgy is megfogalmazhatom, hogy a két oszlop van, ami soronként 2 számot tartalmaz. Ebből a 2 számból amelyik a kisebb, azt színezze be.
2023. ápr. 17. 08:42
 9/11 P.O.C. ***** válasza:

Ez nekem már nagyon emelt matek. :D

De ne add fel, hátha lesz még jelentkező. pl. egy infó tanár..

2023. ápr. 17. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 edemmester ***** válasza:

Az ötlet amivel próbálkoztál, nem rossz, de igényel egy kis csiszolást.


Tegyük fel, hogy az adatok az A1:B10 tartományban találhatóak. Ez esetben jelöld ki az A1:B10 tartományt, majd feltételes formázás, cellák kijelölése képlettel.


A képletet minden esetben a bal felső cellára vonatkozva kell megadni, megfelelően lerögzítve benne amit kell - és a képletnek mindenképp logikai értéket kell visszaadnia. Ennek tükrében a képleted:


=MIN($A1;$B1)=A1


A minimum függvényben az A1 és B1 celláknál az OSZLOP lerögzítésre került, különben amikor a B1 cellában végzi el a vizsgálatot az Excel, akkor már a B1 és C1 cellát hasonlítaná össze, amit értelemszerűen nem szeretnénk. Fontos hogy csak az oszlopot rögzítsd le, a sort ne, különben a lentebbi sorokban nem fog működni.


Az egyenlőség jel utáni A1-ből már nem rögzítünk le semmit, mivel ott azt szeretnénk, hogy az A1-es cellában az A1-et, a B1-ben meg már a B1-et vizsgálja, hisz csak így van értelme az összehasonlításnak.


Értelemszerűen más tartományban is működik a dolog, remélem sikerül a saját igényeidhez adaptálni.


Reflektálva a saját próbálkozásodra:

Ha feltételes formázást használsz, ott a HA függvény maga nem szükséges, elég belőle a feltétel, az már önmagában is egy logikai érték, a többit megoldja a feltételes formázás. Innentől már csak a lerögzítésre kell figyelni, és jó is lesz! (és ne tedd idézőjelbe az egész feltételedet, mert onnantól képlet helyett csak egy darab szöveg lesz belőle)


Ha további kérdésed van, vagy elakadtál, írj nyugodtan és kitaláljuk.

2023. ápr. 17. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!