Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Speq Mathematics-hoz hasonló...

X0 kérdése:

Speq Mathematics-hoz hasonló ingyenes számológép-program és ingyenes komputeralgebrai program Windowsra ?

Figyelt kérdés

A Speq csak a rendszergazdának telepíti fel, nekem nem, egyébként nagyon tetszik, de kár hogy 10-estől eltérő számrendszerben csak egész számokat kezel, nincs high-DPI támogatása, nem tudom megadni hogy hány számjegytől legyen normálalak, stb.


Nem kell: gombok, pl. 0-9, mivel billentyűzetről gépelem be, tetszőleges pontosság.


Kell: ingyenes, Windowshoz való, nem rendszergazdaként is menjen, számrendszerek, logikai műveletek, képlet többször kiértékelése: minden kiértékelés előtt bekéri a képletben szereplő változókat, fizikai konstansok: egy konkrét szöveg beírásával ami a neve, ne csak listából kiválasztással, törtek, normálalak, kombinatorika, régi parancsok módosíthatósága és végrehajtása, trigonometria és inverzeik, hatványozás és logaritmus.


Jó ha van: függvényábrázolás, deriválás, integrálás, prímfaktorizálás, high-DPI támogatás, vektorok, egyenletrendszer, egyenlőtlenségrendszer, többedfokú egyenletek, statisztika, véletlenszám, mentés, lnko, lkkt, mátrixműveletek, eloszlások, stb.


Érdekelne komputeralgebrai program is, mint a Maple vagy a Matlab, de ingyenes legyen! Ez szimbolikus, ami azt jelenti, hogy például végtelen sor összegét úgy is meg tudja adni hogy pi/6, kiszámítás nélkül. Általában tud egyszerűsíteni: 4+x-x+6 esetén észreveszi hogy x-x = 0, így 10-re cseréli. Természetesen ki is kell tudnia számítani, és jó predikátumkalkulusbeli és 2. rendű logikai feladatokat is meg tud oldani, meg ítéletkalkulusbelieket is: pl. SAT/QSAT: nyilván ha nem túl sok a változó. Esetleg megadhatja a bizonyítást amit maga talált meg, ezek már nem fontosak, bizonyítás-ellenőrzés is lehet. Köszi.



#számológép program #komputeralgebrai program
2023. ápr. 22. 20:33
 1/5 anonim ***** válasza:

Esetleg Maxima? Az elvileg egy teljes értékű komputeralgebrai program, szimbolikus számítással, prímfaktorizálással, integrálással, deriválással, mátrixműveletekkel, trigonometriai függvényekkel, logaritmusokkal és sok mással. A Maxima többek között támogatja a high-DPI kijelzőket is...

Ha pedig számológép is kell javaslom a Microsoft Calculator Pluszt esetleg.

2023. ápr. 23. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A Microsoft Calculator Plus egy ősrégi program, ami semmi ilyesmit se tud. A Microsoft Store-ból letölthető, nem Microsoft Calculator Plus se tud fizikai konstansokat. A Maxima úgy néz ki jó lesz, köszi, de eddig még nem sikerült vele a Pi-t kiíratni! De még gyök 2-t se. És sajnos fogalmam sincs hogy kellene.
2023. ápr. 23. 09:27
 3/5 A kérdező kommentje:
na sikerült. Négyzetgyöknél nem 2 hanem (2) kell, nem pi hanem %pi kell, és előtte be kell kapcsolni a menüben a numerikus kimenetet, azt enter többsoros parancs: shift+enter-re számítja ki, ; kell a parancs végére nem de mintha nem mindig kellene. Köszi. Ha jól sejtem, a fizikai konstansokat, például a fénysebességet, nekem kell felvinnem változóként.
2023. ápr. 23. 09:58
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem utóbbit csak sima számológépnek írtam, tudom hogy nem mai darab, az csak pici egyszerű, Maxima mellé gondoltam :)
2023. ápr. 23. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

SpeQ Mathematics telepítése

Fájlkezelő: C:\Programfájlok (x86)\SpeQ Mathematics\SpeQ Mathematics.exe: másodlagos egérgomb: Kitűzés a Start menüre, Rögzítés a tálcán, Küldés: Asztal (parancsikon létrehozása)

Juhé!

2023. ápr. 23. 19:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!