Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Űdv All! Adott egy Talius...

Mefike01 kérdése:

Űdv All! Adott egy Talius Zaphyr 8005w tipusú táblagép,Win 10-el. A problémám a következő:Megy a rendszer,de igen lassú,és minden indulásnál spanyolul indul,majd hosszas gondolkodás után vált magyar nyelvre.Miként lehetne újratelepiteni?

Figyelt kérdés

2023. ápr. 23. 09:45
 1/7 P.O.C. ***** válasza:

Mentsd le a fontos fájljaidat és telepítsd újra gépházból.

https://www.youtube.com/watch?v=B99ajMG5aRA

2023. ápr. 23. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Válaszod köszönöm, ezzel a megoldással annyi aggodalmam van csupán, hogy szerintem így a gyári spanyol win10 fogja újratelepiteni. Használtan kerult hozzám, feltételezem kinti volt... Magyarországi forgalmazot sem találtam. Biosba be tudok lépni ugyan, de tartok tőle hogy onnan egy teljesen tiszta telepites nem menne, föleg a driverek miatt. Például TouchScreen driver... (Bocsánat az ékezetek miatt de a tok amiben használom elég körulményesen hasznalhato gépelésre...)
2023. ápr. 23. 10:20
 3/7 P.O.C. ***** válasza:

Én is ezért mondtam neked a Windows 10 gyári recovery -jét. Volt már dolgom egy hasonló noname hulladék Windows 10-es tablettal. Ehhez hasonlóan 0 volt róla neten található infó.


Ott már a Windows sem jött be, még annyira se, hogy recovery -t indítsak. Nagy nehezen beszenvedtem a BIOS -t. Amiból újratelepítettem, de a Windows 10 telepítő fel sem ismerte az értőképernyőt, így OTG kábelen keresztül egérrel szenvedtem. KB egy fél napom elment a driverezéssel, de az előlapi kamarát akkor se tudtam működésre bírni.


Most ha spanyol lesz, az sem probléma, mert vissza lehet telepíteni rá a magyart. Szótárazni kell vagy egy magyar változaton megnézni körülbelül hol van. Még mindig jobb, mint a bizonytalan végkimenetelű tiszta telepítés, de ott legalább magyar nyelv alatt szophatsz. :D

2023. ápr. 23. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Esetleg nem lehet valahogy kinyerni a jelenlegi rendszer drivereit? Mert jelenleg minden működik, csak nagyon lassúcskának ítélem, pedig már rendesen legyalultam a számomra felesleget, javult a helyzet de érzésre nem az igazi... De az is lehet hogy csak szokatlan, és mint említetted ettől a nevenincs cucctol várok túl sokat... A magyar nyelvet egyébként is már én telepítettem, csak furcsa ez a spanyol indulás... Aztán 1-2 perc alatt megtanul az Csikano magyarul. Gondoltam egy tiszta, általam telepített rendszer megoldja a problémát, de pont ez a driverezés tántorított el.
2023. ápr. 23. 11:14
 5/7 P.O.C. ***** válasza:

Parancssorból tudsz drivereket menteni:

[link]

2023. ápr. 23. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Mindenhol beállítottad magyar nyelvre? Több helyen is magyarra kell állítani ha telepítetted rá a magyar nyelvet.


[link]

2023. ápr. 23. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igazából ennyire nem folytam bele, de ki fogom próbálni! Lehet ebben a megoldásban is ráció, hogy marad a gyári recovery rendszer, és az így beállított nyelv. Köszönöm az eddigi segítséget mindkettő hozzászólónak! Máris sokat segítettetek! 😊
2023. ápr. 23. 17:15

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!