Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Melyik program kell ahhoz,...

Melyik program kell ahhoz, hogy a PC-m felcsatlakozzon a netre?

Figyelt kérdés

Van egy Intel NUC-om, Windows 10-el. OPCNET az internetszolgáltatóm. Keresem azt az illesztőprogramot, amivel fel tudok csatlakozni a netre.


A modemem:

KingType EOC Modem

Model: ES07 4F E0B5013

SN: 4011057TL30053009M


Honnan tudnám letölteni a megfelelő illesztőprogramot? Linket kérnék.

Köszönöm!



2023. jún. 1. 10:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy bármire is szükséged lenne ehhez.
2023. jún. 1. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Windows 7-re van egy ilyen programom, amit elindítok és a gép felcsatlakozik a netre. Ezt használom most is. Viszont nem találom ezt a programot ezen a Windows 7-es gépemen. Csak az ikonját találom.

Ilyen program kellene nekem az új Windows 10-es NUC-omra is.

Vagy a Windows 10-hez már nem kell semmilyen illesztőprogram sem? Bedugom a NUC-ba a modemem LAN kábelét és kész?

2023. jún. 1. 11:31
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

A modemet, gondolom, a szolgáltató biztosítja, ehhez nem kell telepíteni semmit, csak vezetékes vagy vezeték nélküli kapcsolatot létesíteni a számítógéppel. Ha a megfelelő illesztőprogram telepítve van, a vezetékes kapcsolódásnál automatikusan megy minden, wifi kapcsolatnál felhasználónév/jelszó páros kell.

Többfajta Intel NUC van, az illesztőprogramokat megpróbálhatod online [link] vagy offline [link] megkeresni.

2023. jún. 1. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Talán valamikor a kőkorszakban volt szükség erre...
2023. jún. 1. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Jóvan na, én még mindig abban élek. Nem érthet mindenki mindenhez. :-)
2023. jún. 1. 12:30
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Azt sem értem, mihez kellett Windows 7-en ilyen program. A nevére emlékszel?
2023. jún. 1. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Optanet megnevezésű az ikon és a Start menüben van az Internet Explorer ikonja fölött. (Optanet volt a szolgáltatóm neve az OPCNET előtt. Úgy emlékszem, hogy ők telepítették a gépemre az illesztőprogramot, de akkor még másmilyen modem volt használatban.) Sajnos nem tudom a program nevét és nem is találom a gépemen, hogy melyik lehet az.
2023. jún. 1. 13:07
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, miért kellett ez. Amúgy miért nem próbálod meg egyszerűen bedugni a kábelt, és kész?
2023. jún. 1. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
A Windows 7-es laptopom ezen program nélkül nem tud felcsatlakozni a netre, hiába van összedugva az a modemmel. (Wi-Fi-t nem használok itthon, csak kivételes alkalmakkor. Én még a kőkorszakban élek, mint ahogy fentebb említve is volt..:-)
2023. jún. 1. 13:22
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

99,9%, hogy semmi programra nincs szükséged.

Régen valóban úgy volt, hogy kellett egy úgynevezett "tárcsázó" program, ami hangmodemes, illetve ADSL kapcsolaton keresztül felépítette a szolgáltatóval a kapcsolatot.

De ma már ez automatikusan végbemegy, a modem gondoskodik a kapcsolat felépítéséről.

2023. jún. 1. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!