Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mit tud az OpenWRT, amit az...

Mit tud az OpenWRT, amit az Asus rendszere nem tud?

Figyelt kérdés
Nemrég hallottam Openwrt-ről, hogy mondták, hogy az milyen jó, de mit tud az? Mit lehet elvárni egy routertől? Megéri feltelepíteni? Az jobb, vagy az Asus rendszere a jobb?

2023. jún. 1. 18:20
 1/9 anonim ***** válasza:
Stabilabb (legalábbis a TP-Link sajátjánál biztosan), és részletesebben tudsz beállításokat végezni, illetve olyat futtatni amit a gyári ASUS nem biztos hogy tud.
2023. jún. 1. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Jól hangzik. És az igaz, hogy ha elfelejtem a jelszót, akkor nem segít a reset gomb abban, hogy a router alaphelyzetbe álljon?
2023. jún. 1. 18:31
 3/9 anonim ***** válasza:
Az OpenWRT egy Linux alapú operációs, amit csomagok telepítésével lehet bővíteni. Az elérhető csomagok listája itt megtalálható: [link]
2023. jún. 1. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 P.O.C. ***** válasza:

Átlagfelhasználónak elég a Asus saját firmware -e is szerintem. Az is elég stabil. De OpenWrt -hez sokkal több "applikáció" érhető el csomagok formájába. Pl én amiért felraktam annó az a torrentezés, mert sokkal több torrent kliensből lehet válogatni. Az Asus -é meg hol seed -elt hol nem.

Vagy DynDNS szolgáltatásból is sokkal több érhető el. Többlehetőség van tartalom szűrésre reklámblokkolásra stb.. Újabban már Mesh rendszert is építhetsz vele. Mindet szinte lehetelten lenne felsorolni.

A hálózati szakemberek kis svájci bicskája..

2023. jún. 2. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha szükséged van arra, hogy a routeren egy oprendszert futtass, akkor nyilván jobb, hiszen csak rajtad múlik, hogy mit hogyan állítasz be benne, simán meg tudsz olyasmiket oldani, amire az alapértelmezett firmware nem képes.

De ha annyi a lényeg, hogy legyen wifi, meg pár eszközön vezetékes net, akkor igazából felesleges, az alap firmware is tudja ezt.

2023. jún. 2. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem kell neked. Több mindent tud de sok esetben nem megy a hardware NAT és a gigabites net lassabb lesz, néhol a wifi nem támogat mindent. Így neked erre nincs szükséged. Hiába tud többet, ha azokkal van gond amik nagyon kellenének.
2023. jún. 2. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Igazából ma délután felraktam, és nekem nincsenek ilyen gondjaim. A gigabites net tényleg gigabites, 900/900 a speedtest szerint kábelen, az 5 GHZ-nél pedig szintén 1201 mbps a maximális wifi sebesség. Annyi, hogy 2,4 GHZ-n a maximum sebesség wifin csak 287 mbps, az Asus által ígért 574 helyett. De az jó lesz vendéghálózatnak, vagy valami másnak. Nincs különösebb baj a rendszerrel, találtam magyar nyelvű felületet hozzá, és mivel a mindennapokban az 5 GHZ-s sávot használom, ezért nem hatott meg különösen a 2,4 GHZ-s dolog. Csak tanulnom kell még erről a rendszerről, de nyitott vagyok mindenre!
2023. jún. 2. 21:56
 8/9 anonim ***** válasza:
Hiába raksz fel egy másik rendszert, ha a vassal stabilitási meg egyéb gondok voltak akkor adtál a szarvasnak egy pofont...Inkább vadássz valami normális routert, én a fél-profi dolgok közül válogatnék, ezek az otthoni routerek nagyon gyengék, vagy 12-15 darab megfordult nálam 2008 óta...
2023. jún. 4. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nem arról van szó, hogy nem jó a router, kivállóan működik a router, ezt a sebességcsökkenést leszámítva. Egyszerűen szeretek új dolgokat felfedezni, kipróbálni.
2023. jún. 4. 18:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!