Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ennek a szoftvercsomagnak van...

Ennek a szoftvercsomagnak van bármi hátránya?

Figyelt kérdés

Sziasztok, most jutottam el odáig, hogy office csomagot kell vennem az otthoni pc-mre. Windows már van rajta. Aztán szembesültem azzal, hogy totálisan nem értek a dologhoz, és nem tudom, mit válasszak a megelehetősen széles kínálatból :( Csak a Word, az Excel és esetleg Power Point kellene, semmi más, és lehetőleg egyszer szeretném megvásárolni, nem éves/havi előfizetéssel. Nem baj, ha nem a legmodernebb, csak működjön.

Tudnátok abban segíteni, hogy ennek a linkelt terméknek van-e bármi hátránya, trükkje, használatát ellehetetlenítő apró betűje? Sokkal olcsóbb, mint a többi. Az akciót látom, de még teljes áron is kedvezőbb lenne az átlagárnál.

[link]

Amennyiben ez bármi miatt nem ajánlott, mit válasszak helyette, mire figyeljek?

Légyszi, ne szedjetek szét, elismerem, hogy totál zöld vagyok a témához. Előre is köszönöm a segítséget.


2023. júl. 10. 11:39
 1/10 anonim ***** válasza:
30%

Olvasd el az adatlap alját: "Ez a kulcs 1 db Offfice-t tud aktiválni, egy alkalommal. Az aktiválást követően, nem fogja tudni használni mégegyszer a kulcsot. A telepített meghajtó formázása, a kulcs törlésével jár."


Szerintem egyébként nem is legális.

2023. júl. 10. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem legális? :O Na, az mondjuk rosszul hangzik. Csak az biztos, hogy eredeti, amit a microsoft.com-ról veszek?
2023. júl. 10. 11:55
 3/10 anonim ***** válasza:
57%

Minek adnál pénzt érte, amikor van ingyenes alternatíva is.

Libre Office

[link]

Ingyenes, magyar nyelvű, MS Office-al kompatibilis.

2023. júl. 10. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

#3 ez legális és biztonságos?

Azért szeretném jogtisztán intézni, mert totál hülye vagyok hozzá. Legalább abból ne legyen gond, hogy lopott/korlátozott szoftert telepítek.

2023. júl. 10. 12:01
 5/10 anonim ***** válasza:
39%
A Libre Office nem lopott és nem korlátozott és teljesen biztonságos szoftver. A leírásának mindjárt az első mondatában ott van a jogállása. Tehát ingyenesen használható akár magán, akár üzleti célra is. Teljes mértékben kiváltja a Microsoft hasonló fizetős termékét
2023. júl. 10. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
13%

#2


Nem tudom biztosan eldönteni, hogy legális-e, de szerintem nem.


A LibreOffice teljesen legális és ingyenes, bár nem teljesen kompatibilis az MS Office-szal. Vannak ezen kívül más ingyenes Office alternatívák is, pl. a WPS Office, FreeOffice, OnlyOffice... de egyik sem teljesen kompatibilis a Microsoft termékével.

2023. júl. 10. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm a válaszaitokat.
2023. júl. 10. 12:58
 8/10 anonim ***** válasza:
51%

#1: "Szerintem egyébként nem is legális."

Európában legális a használt termékkulcsokkal (itt jelen esetben tömegében megvett termékkulcsok egy fel nem használt darabjáról lehet szó) való kereskedelem - ezt az Európai Uniós bíróság ítéletében deklarálta:

[link]

a "szerintem nem" nem releváns.


Egyébként egy létező cégről van szó:

[link]

fenn vannak az Árukeresőn mint "Megbízható bolt" ( [link] ):

[link]

a Facebookon sok követővel:

[link]


De egyébként én is inkább a nyílt forrású (elérhető az a forráskód, amiben a programot írták így van lehetőséged arra, hogy ellenőrizd a szoftvert, saját magadnak lefordítsd, módosítsd), teljesen ingyenes, multiplatform (Windows, Linux, MacOS), honosított megoldást preferálnám.


#6: "bár nem teljesen kompatibilis az MS Office-szal."

Átlagfelhasználói szinten ez nem fog jelentősen megmutatkozni.

2023. júl. 10. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
36%

#8


Ezerszer el lett magyarázva, hogy CSAK ÉS KIZÁRÓLAG a még nem aktivált, vagy a már aktivált, de leválasztott OEM szoftver továbbértékesítése legális, COA matricával együtt.


Amit linkeltél, az egy HATÁROZAT, egyetlen ügyben. NEM egy precedens értékű bírósági döntés. Mellesleg sehol nem írja, hogy mennyiségi licenszes szoftver továbbértékesíthető lenne, ugyanis nem az.


"Átlagfelhasználói szinten ez nem fog jelentősen megmutatkozni."


De, meg fog mutatkozni átlagfehasználói szinten is.

2023. júl. 10. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
54%

"Ezerszer el lett magyarázva, hogy CSAK ÉS KIZÁRÓLAG a még nem aktivált, vagy a már aktivált, de leválasztott OEM szoftver továbbértékesítése legális, COA matricával együtt."

És? Ez egy nem aktivált mennyiségi licence egy darabja. Ez is eladható az EU-ban.


"Mellesleg sehol nem írja, hogy mennyiségi licenszes szoftver továbbértékesíthető lenne, ugyanis nem az."

De az sem szerepel, hogy nem adható el.

Sőt, más ítéletben ezt is megengedik:

[link]

a lényeg, hogy lekövethető legyen, hogy ki volt a licence eredeti tulajdonosa - az alábbi forgalmazónál:

[link]

is írnak erről.


Ha illegális lenne ez a fajta kereskedelem, akkor ezt a céget agyon lehetne perelni.


"De, meg fog mutatkozni átlagfehasználói szinten is."

Nem. Az átlagfelhasználónak teljesen mindegy. Tud M$-dokumentumot szerkeszteni, azt ki tudja exportálni PDF-be, kinyomtatni. Lehetnek különbségek? Lehetnek, de az előfordulhat különböző telepítésű Microsoft Office-ok között is.

2023. júl. 10. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!