Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mennyi idő megtanulni blender-...

Mennyi idő megtanulni blender-ben sfm animációkat csinálni? több lenn

Figyelt kérdés
Ez egyszerű program egyébként? Mert láttam olyan tutorialt ami azt ígéri hogy 3,5 óra alatt megtanít a legszükségesebb dolgokra.

2023. júl. 14. 20:24
 1/3 anonim ***** válasza:
62%

Én láttam olyan videót, ami azt ígéri, hogy 3 óra alatt megtanít egy teljes programozási nyelvet. Csak tudnám, akkor egyetemen miért 4 féléves a kurzud belőle? :D

Ezek hatásvadász címek. A Blender ismeretanyaga nagyon tömény, és főleg az elején kell nagyon sok idő, mire az ember rutint szerez benne. Szóval lehet, hogy 3,5 óra alatt ledarálja a legfontosabb dolgokat, de attól azt te még nem fogod tudni, és nem fogod tudni alkalmazni. Egyrészt mert a lexikális információkat, legalábbis jelentős részét tudni kell ahhoz, hogy gördülékenyen menjen a munka (elég csak a billentyűparancsokra gondolni, hamar el lehet hadarni, hogy mi mire való, de megtanulni már nem fog menni pár perc alatt), illetve át is kell látni, hogy mit miért, és hogyan érdemes csinálni. Talán fogalmazhatnék úgy is, hogy rá kell érezni, hogy ha van egy feladat, akkor annak hogy kell nekiállni, milyen alakzatokból, milyen transzformációkkal, hogyan lehet elérni, hogy olyan legyen, amit szeretnél. Ezt elmondani szintén viszonylag hamar lehet, de megérteni, megtanulni, ráérezni már korántsem ilyen könnyű.

A konkrét tanulási idő egyénenként függ, de szerintem ha azt mondom, hogy átlagos időráfordítással, ha most elkezded, őszre talán eljuthatsz egy ügyes haladó szintjére.

2023. júl. 14. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A Blender minden, csak nem egyszerű:D


3,5 óra alatt max ott fogsz tartani, hogy elnavigálsz a programban, meg ledarálja neked az egyes shorcutokat, már ha használja őket. De nagyon sok van belőle, nem mindegy, hogy melyik módban és melyik ablakban nyomogatod őket, kezdőként el lehet benne veszni.


Ajánlom Ferenczi Róbert youtube csatornáját, ő elmondja az alapokat (bár az animációról elég keveset beszél), de utána már te is tudsz keresgélni a neten:)


Én szeretem használni, kb 3 éve tanulom, de mindig vannak meglepetések benne, mindig van újat tanulni.

2023. júl. 14. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Blenderben sfm animációt? Az sfm animáció sfm-mel (Source Filmmakerrel) készül, ami egy másik program. Egyébként szerintem egy rövid alap animációt egy pár nap alatt össze lehet hozni vele, ha eltökélt vagy.
2023. júl. 14. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!