Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan kell virtuális gépet...

Hogyan kell virtuális gépet létrehozni? Ha ott telepítek egy vírusos alkalmazást, tényleg nem lesz a gépem vírusos, és nem kerülnek ki az adataim?

Figyelt kérdés

2023. júl. 20. 16:56
 1/8 anonim ***** válasza:

"Hogyan kell virtuális gépet létrehozni?"

Letöltesz egy hypervisort - mint például a Virtualbox:

[link]

vagy a Vmware Player

[link]

és létrehozol benne egyet.


"Ha ott telepítek egy vírusos alkalmazást, tényleg nem lesz a gépem vírusos, és nem kerülnek ki az adataim?"

Jó esetben - ha a virtuális gépbe telepített alkalmazás nem tud "kitörni" a virtualizáció adta kereteiből (például a hálózati kapcsolatokon keresztül eléri az azt hosztoló gépet, és/vagy annak hálózatát) - nem.

2023. júl. 20. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Kösziii! A kitörő alkalmazásra mekkora esély van? Azt láttam egy magyar tech videóban, hogy elméletileg bármitől megvéd. De nyilván akkor téves infót mondott.
2023. júl. 20. 18:23
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

"A kitörő alkalmazásra mekkora esély van?"

Ha a virtuális gépen levő vendég operációs rendszerbe telepített alkalmazás el tudja érni a virtuális gépet futtató hoszt operációs rendszert (mert a virtuális gép hálózata bridge módban van és a virtuális gépet futtató hoszt operációs rendszer tűzfala ezt az elérést nem akadályozza meg), akkor van rá esély.

2023. júl. 20. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A virtuális gépnek ne legyen hálókártyája, vagy legalább unplugged legyen
2023. júl. 20. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Hogyan lehet kivitelezni azt? #4
2023. júl. 20. 20:04
 6/8 anonim ***** válasza:
53%

#5 A hypervisorban az adott virtuális gép hálózati beállításainál.

[link]

[link]

de - mint a #3-as hozzászólásomban írtam, az is elegendő lenne, ha a virtuális gépet futtató hoszt gép operációs rendszerének tűzfalában tiltod, hogy a virtuális gépből el lehessen azt érni.

2023. júl. 20. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Azt láttam egy magyar tech videóban, hogy elméletileg bármitől megvéd."

Az a baj a magyar tech-videósokkal (de sok külföldivel is), hogy többségük inkább nevezhető tartalomgyártónak, mintsem szakembernek. Ez már a többedik olyan kérdés a napokban, ahol hazai, magukat tech-videósoknak tituláló egyénekről írtak, így gondoltam, megnézek pár említett videót/videóst. Elborzadtam. Képesek sokszor akkora baromságokat mondani, és persze ezeket akkora arccal, és meggyőződéssel mondják, közben meg halvány lila gőzük sincs róla, hogy ténylegesen mi hogy van. Tipikusan a "hallottam valahol valamit, és azt tényként kezelem" jelensége.


Az, hogy egy virtuális gép tutibiztos lenne, és nem szökik ki róla semmi, hülyeség. A valószínűsége nyilván kicsi, de nem nulla. Ami atól is függ, hogy hogyan állítod be. Ha szándékosan elszeparálod a gazda oprendszertől, akkor tényleg elenyésző a valószínűsége. De ha pl. van rajta hálózat, akkor semmivel nem veszélytelenebb, mint a hálózatra között másik PC. Sőt, még kicsikét annál is nagyobb kockázatot jelent. Arra pedig azért lehet látni példát, hogy egy sebezhetőséget kihasználva pusztán úgy is képes valami terjedni, hogy egy háózatban legyen az áldozattal. Ha pedig még a megosztott mappák is be vannak kapcsolva, akkor kifejezetten nagy a veszélye, hogy a vendég oprendszert ért fertőzés a gazda gép állományaiban is kárt tegyen.

2023. júl. 21. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönööööööm!


#7 Milyen csatornákat néztél meg? Ha ennyire borzalmasak, akkor inkább nem is nézem azokat.

2023. júl. 21. 09:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!