Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen rendszergyorsító,...

Milyen rendszergyorsító, optimalizáló alkalmazásokat ismertek?

Figyelt kérdés
Olyasmire gondolok, amik pl. egy játék futtatása közben kilövik a fölösleges háttéralkalmazásokat a jobb futás érdekében. Nemrég Razer Cortexet és CCleanert kezdtem használni, de nem vettem észre különösebb eltérést.

2023. aug. 1. 12:00
 1/7 anonim ***** válasza:
58%

"nem vettem észre különösebb eltérést."


És ez szerinted véletlen?

2023. aug. 1. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
82%

"nem vettem észre különösebb eltérést"


Mert nincs is.


A Windowsban van egy játék mód, kapcsold be, ha játszol, és kb. ennyi az optimalizáció.

2023. aug. 1. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
83%
Ha kevés a RAM-od, többet kell venni. Ezek a csodaprogramok semmi mást nem csinálnak, csak kilőnek néhány futó folyamatot, így memória szabadul fel. Esetleg az energiagazdálkodásba piszkálnak bele, és kevesebb vizuális effektet hagynak bekapcsolva, és nyersz rajta 3 FPS-t.
2023. aug. 1. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

#1 Nem tudom, azért kérdezem. Nem lehet mindenki informatikus, egy egyszerű mezei felhasználó vagyok, nem értek a számítógépekhez.


#3 Ezek szerint kevés a RAM-om. Köszönöm, már ez is több segítség volt, mint amit az 1-es adott! Ment a zöld pipa.

2023. aug. 1. 12:10
 5/7 anonim ***** válasza:
47%

"Nem lehet mindenki informatikus"


Nem kell annak lenni ahhoz, hogy józan eszed legyen.


"Ezek szerint kevés a RAM-om."


Vagy nem, mivel derogált leírni a konfigodat, csak találgat a zsenije...

2023. aug. 1. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
79%
Nincs. Ahogy nincs bőrönd könnyítő súly se
2023. aug. 1. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
91%

Windows gépházban "Tárterület" azon belül ideiglenes fájlok. Itt bepipálod őket és törlés. Letöltések mappát előtte nézd át, lehet abban vannak fontos dolgaid, mert ha azt bepipálod, azokat is törli.


Ugyanitt a "Tárterület"-en belül, "Tárterületsegéd konfigurálása és futtatása".

Ezen belül is van valami olyasmi, hogy tárterült felszabadítása vagy ilyesmi.


Ha ennyit megteszel időnként és persze törlöd a fölösleges dolgokat a gépedről, kikapcsolod az automatikusan induló, háttérben futó alkalmazásokat, akkor már tisztántartható a rendszer és nem lesz fölöslegesen lassítva.


De ha mindenképp ajánlanom kellene egy programot, akkor BleachBit.

[link]

2023. aug. 1. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!