Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért jelenik meg a Windowsos...

Miért jelenik meg a Windowsos asztali gépemen saját eszközként felsorolva Linux rendszerű számítógép újként, aug. 3-i dátummal? Beléptem azon a napon, de előtte is és utána is használtam a fiókot.

Figyelt kérdés
Biztonsági értesítés jött aug.3-án, hogy bejelentkezés történt Linux eszközről a gmail fiókba. Valóban használtam a gmailt telefonról, de nem volt semmi említésre méltó egy hírdetés elvetésén kívül. Ma néztem a Google fiók kezelése menüben ---Saját eszközök--- itt szerepel, hogy ezeken az eszközökön van bejelentkezve: 1./ Windows eszközön most éppen 1 aktuális munkamenet folyik. 2./ a telefonom elnevezése 3/ Linux "1 munkamenet Linux rendszerű számítógépen 1 órája". Kb. azóta van bekapcsolva a gép. Nincs jele, hogy idegen közreműködés történt volna, a zöld pipa ott virít a biztonsági ellenőrzés mellett. Most akkor Windows vagy Linux, mi a kapcsolat? Köszönöm, ha válaszol valaki. Üdv.

2023. aug. 9. 11:30
 1/3 anonim ***** válasza:
Annyit tudok, hogy windowson van olyan, hogy WSL ami egy linuxos alrendszer, a célja az volt, hogy linuxos programokat is lehessen windowson futtatni, de szerintem hackerek is fel tudják használni.
2023. aug. 9. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Böngészőből léps be? Milyen IP címet ír a belépésekhez (ne írd le ide, csak nézd meg, hogy a mostani munkameneté ugyanaz-e, mint az 1 órája kezdődötté). Használsz valamilyen VPN-t, reklám blokkolót, vagy a böngészőben beállítottál nyomkövető titlást?
2023. aug. 9. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
1. és 2. köszönöm a válaszokat. Zöld pipák mentek. Nem látok külön IP címet a belépéshez, csak a gépházban tudom lekérni, egy IP cím van. A mai bejelentkezésnél is megjelent a Linux eszközről való bejelentkezés, viszont ugyanerről a gépről másik családtag email-jébe történt bejelentkezésnél nincs ott. Tehát mégis történhetett valami az első email-lel. Amikor rákattintottam az elmúlt 28 nap tevékenységeire és az ismeretlen tevékenységet lát kérdésre, felajánlotta a jelszó módosítást. Ezt megtettem és utána ezzel a jelszóval történt ismételt bejelenkezéskot már eltűnt a Linux eszköz a felsorolásból. VPN engedély be van állítva forgalmi díjas hálózatokon és roaming közben. Egyéb VPN-em nincs, reklám blokkolóm sem. A böngészőben hogy tudom beállítani az általad említett nyomkövető tiltást? Gondolom hasznos lenne, ha említetted. Ha erre is válaszolnál, megköszönném. Üdv.
2023. aug. 10. 08:58

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!