Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Fedora Linuxon hogyan lehetne...

Fedora Linuxon hogyan lehetne hardware encoder-em OBS Studioban?

Figyelt kérdés
AMD Radeon RX 460 kártyám van. Direkt azért vettem AMD videokártyás gépet, mert azt hallottam, hogy az AMD-nek jól működnek az opensource driverei. Hát most úgy néz ki, hogy nem egészen így van, mert nem akar bekerülni az OBS-be ez a funkció. Már fel van telepítve minden ilyen VA-API és társai, de semmi. Néztem OBS plugint is, nincs kifejezetten ilyen. Van viszont az OBS-ben egyéni encoder beállításra lehetőség. Lehetséges, hogy ott kellene beállítani valahogy? Elvileg az FFMPEG-nek is van valami hardware encoder képessége. A neten próbáltam keresni, de csak ilyen VA-API meg hasonló csomagok telepítését mondják, de ezek már mind fel vannak telepítve, szóval kifogytam az ötletekből. Annyit tudok, hogy az AMD-nél AMF-nek hívják ezt a dolgot, ilyen csomagot se találtam se RPM Fusion-ben, se sehol. Mintha direkt ki lenne tiltva Fedoráról ennek a használata, komolyan...

2023. aug. 11. 12:03
 1/4 gentoojedi ***** válasza:
Ugyan nem használok ilyen ínyencségeket, mint Te, de mi a baj az AMD zárt driverével? A zárt meghajtót nem véletlenül találták ki. Azért van, mert valami többleted ad a nyílthoz képest.
2023. aug. 11. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Thunderfairy ***** válasza:
A zárt drivereit tedd fel.
2023. aug. 13. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Hogyan tudom telepíteni a zárt drivert Fedora 37-re? Sajnos RPM Fusion-ben nincs (ott szoktak zárt dolgok is lenni), a gyártó hivatalos oldalán pedig csak RHEL, Ubuntu és SLED/SLES lehetőségek vannak a letöltésnél. Esetleg Fedorára is jó lenne az RHEL verzió? Csak mert tudtommal ugyanaz fejleszti mindkettőt.
2023. aug. 14. 18:23
 4/4 gentoojedi ***** válasza:

Akkor szedd le a telepítőt, ne az rpm csomagot. Biztos van neki olyanja is. Hátránya, hogy dnf nem vesz róla tudomást, valamint manuálisan kell frissítened és még ott lehet az a macera is, bár nem biztos, hogy minden kernelfrissítésnél lehet manuálisan futtatni valamelyik szkriptjét, hogy legyártsa a kernelmodult. Bár ezt lehet dkms megoldja. Nem tudom. Régen kipróbáltam fedorát, az zavart, hogy két hetente új kernel meg egy rakat lib került bele.


Itt nézz körül: [link]

2023. aug. 14. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!