Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ha pár ezer forintos Windows...

Ha pár ezer forintos Windows 10 OEM kulcsot vásároltam évekkel ezelőtt, de most alaplapot cseréltem, akkor az a kód már használhatatlan?

Figyelt kérdés

5 év után lecseréltem az AMD procimat egy Intelre. 2 évvel ezelőtt pedig vettem CodeGuru oldalon egy pár ezer forintos OEM Windows 10 termékkulcsot, amit megadva legálisan használtam a Win10-et.


Most viszont látom (gépcsere után), hogy ismét aktiválni kell.

Van egy opció, hogy "mit tegyek ha hardvert cseréltem" de hibára fut az oldal ami bejön.


Most akkor mi a teendő ilyenkor? Venni kell ismét egy termékkulcsot vagy valahogy tudom aktiválni azzal amit anno vettem?



2023. aug. 13. 13:12
 1/4 anonim ***** válasza:
80%

[link]


"Az Aktiválási hibaelhárító használata:

1. Jelentkezzen be rendszergazdaként. További információt a Helyi felhasználói vagy rendszergazdafiók létrehozása Windows 10-ben című témakörben talál.

2. Válassza a Startgombot, majd a Gépház > Frissítés és biztonság > Aktiválás > Hibaelhárítás lehetőséget. A hibaelhárító jelzi, hogy a Windowst nem lehet aktiválni ezen az eszközön.

3. Válassza a Nemrég cseréltem hardvert ezen az eszközön, majd a Tovább lehetőséget.

4. Adja meg a csatlakoztatott Microsoft-fiók felhasználónevét és jelszavát, majd válassza a Bejelentkezés lehetőséget. A hibaelhárító csak csatlakoztatott Microsoft-fiókkal működik.

5. A Microsoft-fiókhoz csatlakoztatott eszközök listáján jelölje be a Jelenleg ezt az eszközt használom melletti jelölőnégyzetet.

6. Válassza az Aktiválás lehetőséget."


Ha ezzel nem működik, akkor pár ezerért tudsz venni Retail kulcsot is, az nem az alaplaphoz kötődik.

2023. aug. 13. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
60%
Ha a régi gépen is és az új gépen is be voltál ms fiókba jelentkezve akkor azonos home/pro verzió esetén az aktiválási hibaelhárítóval átrakható a licensz.
2023. aug. 13. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Szuper, végül bejött a hibaelhárítási varázsló és ki tudtam jelölni a gépemet, igen, MS fiókkal használtam akkor is. Csak délután valamiért nem töltött be.

Tök jó, hogy nem alaplaphoz van kötve. Bőven megért ennyit, hogy legalább eredeti Windows legyen, bár nem tudom miben más az OEM (gondolom van hátulütője) egy dobozos drága verzióhoz képest.

Mindenesetre működik, köszi a válaszokat.

2023. aug. 13. 20:23
 4/4 anonim ***** válasza:
0%
El kell szomorítsalak, de pont annyira legális és eredeti a szürke kulcsod codegururól, mintha KMSpico-t használtál volna. Ezek mennyiségi licencek, amit valaki "elcsencselt", így került hozzád. A tényleg legális, eredeti Windows 10 / 11 Home kulcs 40 körül van, a Pro 50-60. Ennek ennyi az ára.
2023. szept. 2. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!