Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mi a különbség a 32Bites és a...

Mi a különbség a 32Bites és a 64bites op. Rendszerek között? (Windows XP)

Figyelt kérdés

Van néhány program, ami 64bites verzióra készült, azt a 32bites Windows nem futtatja. Csak kíváncsi vagyok mivel előnyösebb vagy hátrányosabb, egy 64 bites verzió.

Előre is köszönöm!


2010. okt. 15. 18:58
 1/5 anonim ***** válasza:
Azért előnyösebb, mert futnak rajta a 64-bites programok is. Hátrányosabb csak akkor, ha nincs rá driver, de általában meg lehet oldani, tehát akkor semmi baj. Én ajánlom a 64-biteset, nekem is az van(persze nem XP-t ám ;D).
2010. okt. 15. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha erős géped van akkor előnyösebb tud lenni egy 64 bites os, de egy régi oprendszertől ne várj sokat.
2010. okt. 15. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Előnyei:

-A RAM korlát nagyon magas.

-Képes 64bites programok futtatására.

-Gyorsabb a 32bites társánál.


Hátrányai:

-Az SP2 óta nem fejlesztik.

-Nem támogatja a magyar nyelvet.

2010. okt. 15. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszotokat!
2010. okt. 15. 19:06
 5/5 anonim ***** válasza:

A fő különbség annyi, hogy a 32 bites max 4 GB RAM-ot kezel összesen, míg a 64 talán 128-at, nem tudom biztosan, de sokat. A legtöbb programnak pedig ban 32 és 64 bites verziója is, úgyhogy ebből a szempontból nem lehet előrébb/hátrébb sorolni őket.

De ha már 64 bites, akkor ne XP legyen, arra már frissítés sincs.

2010. okt. 15. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!