Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hangerőmutató, minimalisztikus...

Psycho kérdése:

Hangerőmutató, minimalisztikus szoftver? Ismertek ilyet?

Figyelt kérdés

Egy igen speciális kérdésem van. Egy olyan kis programra lenne szükségem, ami nem csinál mást (vagy fogalmazzunk, tud olyat, hogy) mutatja az aktuális hangerő outputot egy egyszerű "oszlopdiagramon". Fontos, hogy kétcsatornás legyen. Nem kell nekem, hogy 38 oszlopocska ugrabugráljon.


Magyarul: a bal oldali oszlopon a bal oldali fülesben, aktuálisan szóló hang erejét mutatja, a jobb oldali oszlopban pedig (értelemszerűen) a jobbost.


Fontos, hogy kicsi legyen, szabadon mozgatható legyen a képernyőn, és legyen "always on top" opció, hogy ha más, teljes képernyős alkalmazás fut, akkor is lássam.


Nem gond, ha egy összetettebb szoftver, aminek van egy ilyen lehetősége. Ismertek ilyet?


(Hogy miért van ilyenre szükségem, leírom az első kommentben).



#hangerő #Always on Top #Hangerőmutató #Volume Display
2023. aug. 19. 14:21
 1/3 A kérdező kommentje:

Az ok egyszerű: hallássérült vagyok (a bal fülem lényegében csak díszítő funkciót tölt be). Ez kompetitív játékokban, mint pl. a PUBG, óriási hátrány, mert a konkrét bal félteke kiesik - egyszerűen azt sem hallom a játékban, ha megáll mellettem egy autó. Mondanom sem kell, ez mekkora hátrány.


Egy ilyen kis UI-al "láthatom" a hangokat. Ha megmozdul a bal oszlop, tudom, hogy valami történik abban az irányban. Sould Lock-al próbálkoztam eddig, tök jó is lenne, de nem lehet őt mozgatni a képernyőn... A jobb alsó sarokban csücsül, és eltakarja a minimapot, plusz nem igazán van szem előtt (ezért fontos, hogy mozgatható legyen).

2023. aug. 19. 14:22
 2/3 anonim ***** válasza:

"VU meter" vagy "audio level meter" néven keress rá - például:

* [link]

* [link]

2023. aug. 19. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi!

Az elsőt nem lehet valamiért letölteni.

A másodikat kipróbáltam. Sajnos igen nagy területet takar ki, és nem lehet változtatni a méretét. Ez a kisebb gond, a másik, hogy ha föle kerül játék közben az egér, és pont akkor kell kattintani, akkor ugye inaktívvá válik a játék felület. Bár ha jól sejtem, ez bármelyikre igaz... Szóval inkább a méret a gond vele.

Többet nem találtam a microsoft app storeban. :(

2023. aug. 19. 21:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!