Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Linear Phase EQ és szaturátor...

Linear Phase EQ és szaturátor használata?

Figyelt kérdés

Felfigyeltem, hogy a mix Soundcloudon és mindenhol tisztábban hangzik, hogyha az EQ-kon és a szaturátorokon bekapcsolom ezt a módot.

Főleg a magas frekvenciák esnek szét, ha ezt NEM használom, mivel ilyen fázistolás meg minden (aki elektronikában otthon van, az is tudhatja, hogy a szűrők fázistolást is eredményeznek a leszűrt/levágott frekvenciatartomány hullámain).

Ha viszont használom mindenhol, leterheli a processzort. Azonban a mély és középmagasságú hangok esetén nem éreztem ilyen elváltozást, ugye meghallgattam a mixem linear phase módra beállított EQ-val és zero latency-s (fátistolásos) EQ-val, nem éreztem akkora nagy különbséget, mint a magas hangoknál, cintányéroknál pl..

Akkor hol érdemes inkább linear phase EQ-t és szaturátorokat használni, elég csak a magas hangoknál?



2023. aug. 21. 00:26
 1/1 anonim ***** válasza:
75%
Megvan a maga helye mindkettőnek. Ha apró változtatásokra kell, akkor szinte nincs különbség. Meredek dolgoknál a lineáris fázismenetű a szokásos FFT artifactokat hozza (pre-ring leginkább), az analóg és a szoftveres modellje pedig rezonáns felé tolódik. Ha nem csinálsz ilyen fura dolgokat velük, akkor tudnak a helyükön lenni masteren is, csak tényleg jó anyagból készüljön jó mix, minimális beavatkozásigénnyel a kiinduló minőségek miatt.
2023. aug. 21. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!