Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan működik a Turing teszt?

Hogyan működik a Turing teszt?

Figyelt kérdés
A Turing teszt mesterséges intelligenciák intelligenciájának mérésére alkalmas teszt. Elvileg van százalékos kiértékelése, vannak erről adatok az interneten, hogy egyes chatbot programok hány %-ot értek el. Énis el akarok végezni egy ilyen tesztet de nem tudom pontosan, hogyan történik a teszt kiértékelése. Valaki csinált már ilyet? Van hivatalos adat a Turing teszt pontos elvégzéséről? Magyarországon létezik olyan hely ahol megcsinálnak velem egy Turing tesztet? (A Turing teszt lényege, hogy van egy mesterséges intelligencia meg egy ember, mindkettőnek ugyanazokat a kérdéseket teszik fel és kiértékelik, hogy melyik az emberszerűbb. Az embernek be kell bizonyítania, hogy ő egy ember, őszíntén kell válaszolnia a kérdésekre. A mesterséges intelligenciának azt kell hazudnia magáról, hogy ő egy ember. Az aki kiértékeli a tesztet nem tudja melyik a mesterséges intelligencia és melyik az ember.)

2023. aug. 21. 15:18
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Öhm.. magadat akarod Turing teszteltetni?:DD


A teszt nem az MI intelligenciáját méri, hanem azt, hogy mennyire emberszerű.

És ha jól tudom úgy mérik, hogy egy csoport embernek beszélgetnie kell X időt az MI-vel és a végén meg kell mondania, hogy ez most egy gép volt, vagy egy ember.

És van egy kritikus küszöbérték ami fölött a gép átment a Turing teszten. Ha jól tudom ezt még nem ütötte meg egy MI sem.


Következésképpen:

Egyedül nem tudsz tesztelni egy MI-t.

Valójában sehogy sem tudsz tesztelni egy MI-t, ha tudod, hogy az egy MI.

Persze előfordul, hogy egy ember elbukik a Turing-teszten, de az... elég kínos:D Érted, robotnak néznek, ez sokat elmond a kommunikációs képességeidről:D

2023. aug. 21. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A Turing teszt maga tulajdonképpen csak igen/nem eredményt ad.


Te szerintem a Loebner-díjra gondolsz, ahol 12 vagy több zsűritag szavazott hogy szerinte AI vagy ember válaszolt. A százalék érték egyszerűen az alapján volt hogy hány zsűritagot tudott az AI "átverni". 2010-ben sikerült az első programnak egy bírót átverni. 2020-ban hagyták abba mikorra már túl jók lettek az AI-k.


[link]

2023. aug. 21. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként a Turing teszt pont amitt nem túl jó teszt, mert időnként emberek sem mennek át rajta.

Annak idején amikor kitalálták, kb 80 évvel ezelőtt, célra megfelelt, de pont az elnagyoltsága és korlátozottsága miatt mostanra elavult. Finomabb, pontosabb, részletesebb tesztre van ma már szükség.

2023. aug. 21. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A Turing "teszt" tulajdonképpen bármi kérdések, ami csak eszedbe jut, ami segíteni tud kitalálni hogy gép vagy ember válaszol-e.


De sokszor ilyesmi kérdésekkel szokták próbálni: (angolul mert némelyik lefordíthatatlan szójáték)


What is your most memorable childhood event and how has that impacted you today?


Describe yourself using only colors and shapes.


Describe why time flies like an arrow but fruit flies like a banana?


How do you feel when you think about your upbringing and what makes you feel that way?


What historical event changed you the most and where were you when it happened?


Which of the previous questions was the most difficult to answer and why?

2023. aug. 21. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"Which of the previous questions was the most difficult to answer and why?"


Egy halom chatbot már önmagában ezen elhasal, mert képtelenek összefüggésben beszélgetni, rájönni mire utalsz vissza a beszélgetésben. Nyilván egy ChatGPT bőven jobban teljesít mint egy Cleverbot, de még mindig nem az igazi.

Pl AIDungeon ezért kimondottan bosszantó. Szerepjátékozásra szánt chatbot. VOlt, hogy egy királyság hercegeként indultam legyőzni a nekromantát, oldalamon a lovaggal, a végére meg a nekromanta támadt rám, mert ő a lovag, én meg a vámpír:D És így... wat?:D Egyszerűen nem tartotta a szinopszist és amikor azt hazudtam a nekromantának, hogy vámpír vagyok, hogy ne támadjon rám azonnal, a hülye AI elhitte és úgy kezelt, mintha vámpír lennék, pedig eeelvileg nem is lehetséges:D

2023. aug. 21. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
65%
Elavult módszer! Jó ideje már úgy tesztelik az emberi mivoltodat, hogy képes vagy-e tűzcsapokat felismerni.
2023. aug. 21. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Van Budapesten hely ahol csinálnak hivatalos Turing teszteket mesterséges intelligenciákon? Egyébként miért elavult? Ha elavult akkor milyen intelligencia tesztet csinálnak ma mesterséges intelligenciákon??? Azt tudom, hogy végeznek mesterséges intelligenciákon már IQ tesztet is de az szerintem nem pontos és korrekt mert az IQ teszt embereknek való.
2023. aug. 25. 03:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!