Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Automatikusan elmentett Word...

Automatikusan elmentett Word dokumentum eltűnése, helyreállítása?

Figyelt kérdés

Ma valószínűleg túlmelegedett a gépem, és nem vettem észre időmet. Munka közben felvillant a Leállítás, és kikapcsolt. Nekem pedig elmentetlen dokumentumaim voltak megnyitva.

Egy-két perc után visszakapcsoltam a gépet, a Word fel is dobta rögtön, hogy automatikusan mentett dokumentumaim itt vannak, megnyitogattam, hogy elmentsem, de csak egyet tudtam lementeni, ismét leállt a gép.

Itt jöttem rá a lehetséges túlmelegedésre, vártam fél órát, lehűlt. Mikor újból bekapcsoltam, a Word többé nem jelezte ki az el nem mentett doksikat. Beléptem a Wordon belül az Unsaved files mappát, de csak régebbi dokumentum van, amit szándékosan nem mentettem, csak kiléptem. Az a párhuzamosan futó 3, amin dolgoztam, nincs ott.

Fájl helyreállítóval is próbálkoztam, semmi. Az egyiket kijelzi, de megnyitni nem lehet.

Hogy lehetséges, hogy töröl ilyen fájlokat, miközben a megtartásukra kattintottam, mégha az elmentésig nem is jutottam? Elég nagy probléma, újra kell kezdenem munkákat emiatt...

Van bármi egyéb mód helyreállításra?


2023. aug. 24. 23:00
 1/3 fukapapa27 ***** válasza:
Próbáld meg ezt:tedd láthatóvá a rejtett fájlokat utána menj a C:\USERS\A FELHASZNÁLÓ NEVE\APPDATA\LOCAL\TEMP és itt kellene lennie a fájloknak csak lehet, hogy másnéven de ott kell lenniük!
2023. aug. 25. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Eső után köpönyeg, de nem szabad a Word-re bízni az automatikus mentést. Azt jobb, ha magad csinálod. És ne a kész dokumentumot mentsd el, ha már végeztél, hanem már az elején az üreset és kb bekezdésenként megnyomod a Mentés gombot. Tudom, ez macerásabb, mint az automatikus mentés, de biztosabb is.

A túlmelegedés okát pedig meg kell szüntni. Az nem megoldás, hogy fél óránként pár percre be tudod kapcsolni a gépet. Tehát processzorhűtő le, portalanítás, majd újrapasztázás. És ha már szétszedted, akkor a gép többi részéből is pucold ki a port. Mert amíg ezt nem csinálod meg, minden alkalommal így jársz.

2023. aug. 25. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

1: Köszönöm, megnéztem. Az egyik fájl van a 3-ból itt, és azt is erősen sérültnek jelzi. Próbálkozok helyreállítókkal, de semmit sem tudnak kezdeni vele. Hogy a másik kettő miért nincs, az rejtély. De mondjuk az is rejtély, hogy ez miért sérült.


2: Köszi, igen, a válaszod is eső után köpönyeg. Nyilván mentegetnem kellett volna többször, de eddig még sosem történt ilyen, hogy mialatt dolgoztam, ez legyen. A túlmelegedés is csak tipp és szintén nem történt eddig ilyen, nyilván nem ennek a tudatában dolgozok a gépen már fél éve... Szóval nem igazán ez volt a kérdés.

2023. aug. 25. 13:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!