Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » XP karbantartás, mivel,...

XP karbantartás, mivel, hogyan a legjobb?

Figyelt kérdés
Tudom, van sok (pl:CCleaner, O&O Defrag, AdvancedSystemCare), de néha az az érzésem, mintha egymás ellen dolgoznának. Én ezt a hármat szoktam használni, lehet, hogy sok?
2009. jan. 1. 17:51
 1/10 anonim ***** válasza:
60%
xp telepítő cd. az elég hatásos, tapasztalatból azt ajánlom
2009. jan. 1. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
Én két karbantartót, és két vírus-trójai irtót használok (mindegyik magyar nyelvű), és amióta ezeket használom (kb. 3 éve) azóta nem kellett újra installálnom az xp-t. Ugyanis az XP sokszor a vírusok-trójaik miatt rosszalkodik, úgy hogy észre sem vesszük, hogy megkaptuk. A karban tartók az EasyCleaner, és a RegCleaner, mindkettőnél csak néhány funkciót szabad használni, de az elég. Az írtók pedig a NOD32, és az Ad-Aware SE Personal. Egyik se akad a másikkal. Sorrendben először az easycleanert majd a regcleanert kell használni, aztán az ad-awaret (a NOD32 állandóan megy, de nem lassítja a gépet). Mindegyiket csak ajánlani tudom, de mégegyszer mondom, a cleanerekkel csak óvatosan...
2009. jan. 2. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Hát ez nagyon érdekel, hogyan csinálod! Én FSecure-t használok, gondolom ez jó mivel regges. Viszont az említett EasyCleaner, és a RegCleaner beállításai érdekelnének, ha nem terhellek ezzel. A CCleanert pont ezért használom, mivel hozzáértő ismerősöm mondta, ez nem barmolja el az xp-t. Viszont alapból használom, nem állítottam semmit benne(nem is értek hozzá annyira). Az AdAware-t használom én is. Szóval ha elmondanál egy-két dolgot megköszönném...gondolom másokat is érdekel...bár nem írtak. Ez a 3 év igen tiszteletre méltó...:)
2009. jan. 2. 14:54
 4/10 anonim válasza:
Az easycleanerben semmit nem állítottam (asszem), és a Registry, Felesleges, Indítás, Fájlok törlése, Sütik törlése gombokat használom, a regcleanerben pedig kizárólag a Fájltípusok gombot. Itt rá kell nyomni egyet a Leírás gombra, hogy betűrendbe tegye a fájlokat, így könnyebb megkeresni a törölhető "NINCS" jelzésűeket. Az ad-aware SE personal-t pedig rendszeresen frissítem a [link] oldalon, fent a jobb oldalon a download felirat alatt az AD-Aware SE alatti fájlt kell letölteni hozzá. Ez egy defs.zip zevű tömörített fájl, amivel a program könyvtárában lévő defs fájlt felül kell írni. A programban elég az Inteligens rendszervizsgálatot használni. Egy-két hetente használom a programokat, és az Ad-Aware mindig talál ilyenkor trójait, olyan még nem volt hogy ne talált volna, a másik kettő meg gyorsítja a gépet, mert leszedik a felesleges dolgokat.
2009. jan. 2. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
És még valami: az FSecure-t nem ismerem, de az biztos, hogy nincs annyi elismerése, és teszt győzelme mint a NOD32-nek, mindenki aki ért hozzá, azt használja, nézz utána. Nekem bizonyított, de csak vírusra jó! A trójaiakat nem találja úgy meg mint az ad-aware.
2009. jan. 2. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!
2009. jan. 2. 19:20
 7/10 A kérdező kommentje:
Még egy kérdés. EasyCleaner Registry karbantartásnál...sereg zölddel jegyzet bejegyzés...mi a teendő? Törölhető?
2009. jan. 2. 19:40
 8/10 anonim válasza:
Persze, mind törölhető. A zöld jelzés csak azt jelenti, hogy easycleaner szerint biztonságos a fájl, tudja honnan származik. Ha valahol pirosat, vagy pirosba hajlót látsz, az azt jelenti, hogy nem értelmezhető a fájl, vagy feltételezi, hogy - mivel az adott környezetben nincs értelme a fájlnak- vírus.
2009. jan. 3. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Egyébként néha az easycleaner nem tud mindent törölni, ez azt jelenti, hogy valamilyen program nyitva van és használja az adott fájlt. Mindhárom progit úgy kell futtatni, hogy minden! be legyen zárva (még levelező program se legyen nyitva), és ha lefutott mindhárom, újra kell indítani a gépet (mint írtam a NOD32 állandóan megy).
2009. jan. 3. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Ok, köszi! Sejtettem, hogy ezt jelzi a zöld szín...dehát a kezdeti lépések bizonytalansága...:)
2009. jan. 3. 13:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!