Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Van olyan játék készítő...

Van olyan játék készítő program amihez nem kell programozás?

Figyelt kérdés
Mint például a construct 2 tudtok írni olyat ami ingyenes is? kb 3 kéne
2023. szept. 7. 20:47
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Egyet találtam.


[link]

2023. szept. 7. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
És olyan nincs ami 3d-s? vagy rpg-s?
2023. szept. 7. 22:31
 3/17 anonim ***** válasza:

Nem tudom, nem hiszem. Kicsit olyan, mintha olyan átúszni való tavat keresnél, amihez nem kell tudni úszni.


Ha van is (pl. rpg), akkor az baromi korlátozott, régebben volt pl. az EA-nek a BTCS, amivel lehetett RPG-t csinálni, de pont olyat, amilyen a Bard's Tale volt. Persze, hozhattad a saját map-edet, grafikákat, stb., de a játékmenetet nem lehetett megváltoztatni.


Ilyen kicsit a Bethesda Creation Kit-je, amivel Skyrim/Fallout mod-okat, ill. akár saját játékot is lehet csinálni, de ott is kötve vagy ezeknek a játékoknak az alapszabályaihoz/mechanikához, ráadásul ehhez szükséges már programozói ismeret, ha nem is egy "rendes" programnyelv, de a játék scriptnyelvét ismerni kell és ahhoz pedig kell a programozáshoz szükséges tudás.


Az Unreal 5-ben is sokmindent meg lehet csinálni tényleges programozói tudás nélkül, de az csak egy sandbox lesz mindenféle játékmechanika nélkül, vagyis nem lesz játék, a logikáját ott is meg kell írni valahogy, le kell programozni.


Vagy a Swift (és a Kit-jei). Sokban megkönnyítik a jéték készítését és akár egy 9 éves is tud benne játékot írni, de az is megköveteli a programozási ismeretket.


Szóval igen, vannak, de azokkal az egyedi ötleteidet nem fogod tudni megvalósítani, azokat meg kell írni, nem úszod meg.

2023. szept. 7. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Minecraftban olyan pályákat szokták látni összerittyentve, hogy csak néztem.
2023. szept. 7. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Vannak erre lehetőségek pl Unityben, Unrealben is (mind2 elég neves és nagy játékmotor). Viszont a játékod olyan is lesz!


A helyedben inkább összeszednék egy hobbi csapatot, én pl anno itt találtam hobbi csapatot játékfejlesztésre, bár én programozó vagyok, de voltunk még páran a csapatban. Viszont, ha semmihez nem értesz, akkor nem sok hasznod van egy ilyen csapatban.

2023. szept. 8. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Nem értek még annyira a programozáshoz de tanulom #5-ös és #4-es a minecraft többen jó tesóval bw-zni ilyenek és #3 és nincs olyan ami drága de nem programozós annyira?
2023. szept. 8. 06:57
 7/17 anonim ***** válasza:

#6:

Nézz utána az Unreal Blueprint, vagy a Unity Visual Scripting részének.


Én magam programozom inkább kézzel a componenteket unityben, meg az extra libeket amire szükségem van, de neten is sok segítséget találok, hasznos libeket jó leírásokkal stb. Attól még láttam videókat visual scripting és shader készítésről unityben.


Ezeknél a játékmotoroknál a fizetés úgy megy, hogy X összeg fölött Y%-ot kell fizetned, most pontosan nem tudom melyiknél mennyi, Unitynél pár éve 100.000$ bevétel fölött kellett fizetni.

2023. szept. 8. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

A jó öreg RM2K vagy RM2K3 :)


RPG-nek RPG, de elég fapados, és 2D-s (felulnézetes) klasszikus.


Néhány cím:


-KóterGame

-Amnézia

-School-túra

Stb.

Annak idején rengeteg csapat foglalkozott vele.

2023. szept. 8. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Hááát... Vannak olyanok, mint GDevelop, RPG Maker, Game Maker, stb. De ha nem csak valami sablonos dolgot akarsz létrehozni, akkor ott legalább egy minimális szintű programozás szükségeltetik. Ami nem feltétlenül jelent kőkemény kódolást, lehet, hogy csak amolyan "összekattintgatós" módszerrel is megoldható, de azért ha kicsit összetettebb a mű, akkor legalább változókra, meg elágazásokra / feltételes utasításokra szükséges lesz.

A Unity, Unrealo, Godot, meg hasonlókhoz viszont mindenképp KELL programozni. Igen, tök alap dolgokat meg lehet benne csinálni enélkül is, de ezek nem az általad használt fogalom szerinti játék-készítők, hanem játékmotorok, amik feladata, hogy bizonyos macerás és repetitív folyamatokat elvégezzenek helyetted. (Megjelenítés, mozgatás, ütközésvizsgálat, stb.) De a lényegi programot neked kell megírnod.

2023. szept. 8. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Unity-ben aaz aa baj hogy nem értem a dolgokat pld hogy hozzak létre objektumot és scripteket és #8 ezek szerkesztők?
2023. szept. 8. 13:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!