Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Honnan tolthetnek le egy...

Honnan tolthetnek le egy android 4.4.2 n is mukodokepes messenger appot?

Figyelt kérdés
Olyat szeretnek ami tutira mukodik. Es kb 270 mb szabad helyem van csak

2023. szept. 19. 23:41
 1/6 anonim ***** válasza:

Sehonnan.

A Messenger régi verziói nem működnek már, az újabbak meg nem fognak azon a telón vagy tableten működni.

Sajnos a mobil szféra ilyen. :/ Egy 10-15 éves PC-t a megfelelő oprendszert használva, meg esetleg kicsit felturbózva egész jól használhatsz még évekig. Egy 10 éves mobilt már telefonáláson és SMS-en kívül másra nem nagyon tudsz használni. Illetve: a korabeli alkalmazásokat remekül tudja futtatni, de mivel a mobil alkalmazások kb. 90%-a valamilyen online szolgáltatásra támaszkodik, azoknak meg kb. a 90%-a erősen megszabja, hogy milyen verziójú ügyfeleket támogat, így hiába futna rajta mondjuk egy korabeli Messenger, használhatatlan lenne.

2023. szept. 20. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ez rossz hir de tudom igy van. Azert bizom benne csak van meg vhol vmi letoltheto akar butitott verzio. Amugy mibe kerulne nekik h regi opon is futtathatoan csinalnak miert nem gondolnak azokra. Talaltam ugyan több kitkates doenloadot de miert irja ki miutan telepitem h nincs telepitve.
2023. szept. 20. 10:11
 3/6 anonim ***** válasza:

"Amugy mibe kerulne nekik h regi opon is futtathatoan csinalnak miert nem gondolnak azokra"


Sok-sok pénzbe kerülne nekik hogy régi telefonon is elfusson a szoftverük, direkt kellene fejleszteniük rá, miközben a felhasználói bázis 1% se használná ki. Telefonok esetében nagyobb mértékben lépegetünk generációk között mint számítógépeknél, egy 10 éves gép simán hozza azt a minimumot ami mai mainstream dolgokhoz kell (internet, videó, szövegszerkesztés, stb). Nekem is van egy 3. generációs Intel procis gépem, köszöni teszi a dolgát legfrissebb Win10 alatt is. Na emlékszem 10 éve milyen Android telefonok voltak, azon nem fog elfutni ugyanúgy ugyanaz az app ami ma Android 11-en, miközben olyan erős proci és GPU van egyes telefonokban ami a többség laptopjában nincs, meg több RAM mint egyes számítógépekben. Innen kezdve régi Android rendszerre fejleszteni olyan lenne, mintha a Chrome-ból is kellene a Google-nek fejlesztenie olyan verziót ami Windows XP-n is elfut. Nem fognak azzal sem foglalkozni, mert nem éri meg.

2023. szept. 20. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Netezesre meg terkepre tudom hasznalni a telot. Az s baj ujabbak dragak foleg amit meg erdemes is megvenni. Nem tudom miert kell mindig uj verziokat kiadni ha egyszer bevalt mukodokepes vmi egy program. Altalaban az ujitassal mindig rosszabb is lesz na meg csak bezavar meg a tarhelyet fogja a sok felesleges funkcio. Jut eszembe alap alkalmazast nem tudok torolni ? Mert a kis tarhely felet is elveszi teleraktak sok fasz appal
2023. szept. 20. 11:26
 5/6 anonim ***** válasza:

"Amugy mibe kerulne nekik h regi opon is futtathatoan csinalnak miert nem gondolnak azokra."

Félre ne értsd, megértem az álláspontodat, és nekem sem tetszik, hogy ez a szegmens ennyire rohan, hogy gyakorlatilag pár évente új eszközt kell venned, ha akarod tartani a lépést.

De ez nem rólad, hanem a piacról szól. Ha úgyis a többség 2-3 évente cseréli a telefonját, akkor miért ne használnák ki a többlet erőforrásokat? (Aminek egy része persze nettó programozói lustaság, az optimalizáció hiánya.) Simán meg lehetne egy Messenger-szintű szoftvert írni kb. 2-3 MB-ból, csak abba nem tudnának annyi "mellékes funkciót" belepréselni, mint pl. ami az üzeneteid, meg az eszközhasználati szokásaid statisztikai elemzését végzi, és ezen adatokat továbbítja a MS felé. :)

Az én véleményem az, hogy igazából nem is az a baj, hogy a nagyon új dolgok nem működnek nagyon régi eszközökön. Hanem az, hogy túl hamar cserélődnek az eszközök. Amelyik vállalatnak pedig megfelelően nagy marketing-ereje van, simán rá tudja venni a felhasználókat, hogy vegyenek új gépet. Lásd a Win11-et. Jónéhány számítógép van/volt, amire egyszerűen nem volt hajlandó feltelepülni. Némi zsörtölődés, meg egy kis anyázás után aztán mindenki ment olyan gépet venni, amin már elfut a Win11. (Hogy ezzel mennyi elektronikai hulladékot sikerült termelni, az már egy másik kérdés.)

Félreértés ne essék, nem vagyok fejlődésellenes. Nyilván nem rekedhetünk meg a ZX-81-nél, meg az 1 kB RAM-nál, de a fejlődést meg lehetne oldani felhasználóbarátabb módon is.

2023. szept. 20. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 ancsur40 válasza:
Nem adok mindenben igazat az előttem nyilatkozonak.Egyszerűen csak ki akarták nyírni a régebbi tabokat mobilokat piacot nyitva.ugyanis a régi appok játékok sem működnek igy már mivel mindegyik támaszkodik vallamilyen google play funkciora hitelesités számlázás stb. de mivel a play nem engedi be a telokat igy nem működnek még ha más forrásbol telepítik is őket. A playnak nem kellet volna fejlesztést ölnie a régebbi androidok támogatására hisz az már megvolt.Egyszerüen csak tönkretette a régi tabokat családunkba 4 ilyen volt a gyerekek youtubon meséket néztek rajta kis játékokkal játszottak és egy tolvonással semmi sem működik rajtuk enyhe tulzással a számologépen kivül
dec. 19. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!